Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie premiera z wojewodami. Tematem odprawy jest epidemia koronawirusa w Europie

Premier i wojewoda warmińsko-mazurski. Fot. KPRM

W Kancelarii Premiera rozpoczęła się odprawa Mateusza Morawieckiego z wojewodami. Tematem spotkania jest epidemia koronawirusa w Europie.

Przypadki zachorowań potwierdzono bowiem już na Litwie i Białorusi, wzrosła też liczba chorych w Niemczech. W trakcie odprawy premier Morawiecki ma przedstawić najnowsze informacje i zalecenia w sprawie koronawirusa. Przedstawiciele województw będą mówili o tym, w jaki sposób przygotowały się podległe im szpitale, oddziały zakaźne i laboratoria.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki powiedział, przed rozpoczęciem spotkania, że jego region jest przygotowany na ewentualne pierwsze przypadki koronawirusa, a wczoraj osobiście spotkał się z dyrektorami miejscowych szpitali.

Według Ministerstwa Zdrowia jest bardzo prawdopodobne, że w Polsce w końcu zostanie wykryty koronawirus. Służby apelują o zachowanie spokoju, bowiem choroba w objawach przypomina grypę a jej wyleczalność jest bardzo duża.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki, premier
W niemieckim obozie Soldau życie straciło 12 tysięcy osób. Wojewoda upamiętni zamordowanych więźniów

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki spotka się w środę z mieszkańcami gminy Iłowo Osada (powiat działdowski) na zaproszenie władz tej gminy. Przed spotkaniem wojewoda złoży wieniec pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV