Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie z Małgorzatą Rejmer, autorką książki „Błoto słodsze niż miód”

To było niezwykłe spotkanie, na które wczoraj do sali w amfiteatrze im. Czesława Niemena przybyły tłumy. Wystarczy powiedzieć, że zabrakło miejsc siedzących.

Gościem wieczoru była Małgorzata Rejmer – autorka książki „Błoto słodsze niż miód”, która we wtorek odebrała Paszport „Polityki” w kategorii literatura przyznawany za szczególne zasługi dla polskiej kultury. „Błoto słodsze niż miód” to opowieść o Albanii udręczonej przez 40 lat terrorem Envera Hoxhy, dyktatora, który po zerwaniu sojuszy z Jugosławią, Związkiem Radzieckim i Chinami uwierzył, że Albania może stać się samowystarczalną twierdzą komunizmu. Jednak to nie polityka była tym, o czym autorka – mieszkająca od kilku lat w Tiranie  – chciałam nam opowiedzieć:

Małgorzata Rejmer, rocznik 85′, już w 2013 roku opublikowała zbiór reportaży „Bukareszt. Kurz i krew”, za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz Nagrodę Literacką Gryfia. Była także nominowana do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Beaty Pawlak. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV