Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tornister dla każdego ucznia. W Olsztynie zakończyła się akcja Caritasu i naszej rozgłośni

Fot. Konrad Gnyla

Zeszyty, długopisy, kredki, flamastry, bloki i farby – słowem wszystko co może przydać się podczas zbliżającego się dużymi krokami roku szkolnego można było podarować pod hipermarketem Tesco przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Zakończyła się tam wspólna akcja Polskiego Radia Olsztyn i Caritas Archidiecezji Warmińskiej „Tornister pełen uśmiechów”.

Wolontariusze Caritas i dziennikarze naszej rozgłośni zachęcali wszystkich, aby wspomóc najbardziej potrzebujących uczniów, których rodzin nie stać na skompletowanie wyprawki szkolnej. I jak się okazuje nikogo nie trzeba długo zachęcać.

00:00 / 00:00

Akcja jest organizowana po raz 9, w ubiegłym roku udało się skompletować 50 tysięcy wyprawek szkolnych. W tym  roku około 500 plecaków trafi do polskich dzieci na Ukrainie i Białorusi.

Ksiądz Paweł Ziemba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, zwrócił uwagę na drugi wymiar akcji. Jak mówi pomagając innym ludzie często pomagają samym sobie.

00:00 / 00:00

Ksiądz prałat Marian Matuszek – proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie podkreśla, że dzieci naprawdę cieszą się, kiedy dostają tornistry pełne przyborów szkolnych.

W tamtym roku z akcji skorzystało kilkanaścioro dzieci. Tornistry, które otrzymaliśmy z Caritasu, były naprawdę pełne uśmiechów. Znajdowały się tam kredki, ołówki, gumki i różne piórniki. Dzieci, które otrzymywały tornistry były tak szczęśliwe, że całowały je i od razu zaglądały, co jest w środku. Jeżeli chcemy sprawić uśmiech dzieciom na twarzy, to właśnie w taki sposób.

 

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

Fot. Konrad Gnyla

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tornister Pełen Usmiechów
Sebastian Polakowski: Lubimy pomagać innym. Kampania „Tornister Pełen Uśmiechów” jest formą pozytywnego egoizmu

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w Bliższych Spotkaniach był Sebastian Polakowski, katecheta z Gimnazjum Nr 8 i LO Nr 8 w Olsztynie. Rozmawiano o  akcji Caritas Archidiecezji Warmińskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV