Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spraw, by uśmiech zagościł na twarzach uczniów. Przyłącz się do akcji Caritas i Polskiego Radia Olsztyn

Tornister Pełen Uśmiechów. Fot. caritas.pl

 

Przybory szkolne można przynosić przez cały tydzień do siedziby Radia Olsztyn, przy ulicy Radiowej 24. Naszych Słuchaczy zapraszamy również w sobotę, 26 sierpnia od godziny 12.oo do 20.00 pod hipermarket TESCO przy ulicy Pstrowskiego.

Kampania „Tornister pełen uśmiechów” organizowana jest po raz 9. Dzięki niej, ponad 50 tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin otrzyma wyprawkę szkolną. Do akcji przyłączyło się także Polskie Radio Olsztyn. Ksiądz Paweł Zięba, dyrektor Caritas archidiecezji warmińskiej zaznacza, że najważniejsze w pomaganiu są chęci.

Należy kupić przybory szkolne, mogą to być na przykład tornistry, zeszyty, kredki, flamastry, a nawet worek na obuwie. Chcemy przekazać im takie rzeczy, które będą powodem do ich uśmiechu. Chcemy, żeby nie czuły się gorsze.

Wyprawki szkolne ma przygotować para prezydencka, rzecznik praw dziecka Marek Michalak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zaangażowali się także znani Polacy m.in. dziennikarze Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz oraz lekkoatleta Piotr Małachowski. Akcję pobłogosławił nawet papież Franciszek.

Autor: K. Ingram/PAP/Caritas
Redakcja: A. Podbielska/A.Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Caritas
ks. Paweł Zięba: Nie każde dziecko może mieć kompletną wyprawkę szkolną. Chcemy im pomóc

Trwa akcja Caritas "Tornister pełen uśmiechów", która ma pomóc skompletować wyprawkę szkolną najbardziej potrzebującym dzieciom.  O tym, że pomagać trzeba w sposób umiejętny  mówił w Porannych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV