Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spraw radość Powstańcom Warszawskim. Kampania „BohaterON” w Elblągu

Fot. www.bohateron.pl

Elbląg po raz kolejny włącza się do akcji Wyślij kartkę do Powstańca Warszawskiego. To już 3. edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON, która trwa 63 dni czyli tyle, ile toczyły się walki w Warszawie. Pocztówki są dostępne m.in. w placówkach Poczty Polskiej. Można też skorzystać z możliwości wysłania kartki przez internet.

W Elblągu, tak jak rok temu kartki trafiły już do szkół i przedszkoli. Każdy na stronie akcji może wybrać bohatera, którego chce pozdrowić i uhonorować – tłumaczy Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. Generała Nieczuja-Ostrowskiego.

00:00 / 00:00

Dodajmy, w tym roku do listy bohaterów dołączyły dwie osoby z Elbląga: ks. infułat Mieczysław Józefczyk i porucznik Jerzy Kwietniewski. Wypisane kartki można dostarczyć do 2 października do Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu.

W ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad ćwierć miliona pocztówek.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pocztówka, bohateron, kartka dla powstańca
Wyślij kartkę dla powstańca. Dołącz do akcji BohaterON

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Włącz się do akcji, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON. Powstanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV