Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawa absurdalnego rachunku wyjaśniona

Rachunek wystawiony przez Energa. Fot. Andrzej Piedziewicz

Wyjaśniła się sprawa absurdalnego rachunku za prąd, którą kilka dni temu zajęło się Radio Olsztyn.

W lipcu mieszkanka Olsztyna dostała fakturę za energię elektryczną, opiewającą na ponad 86 tysięcy złotych, a teraz firma Energa wystawiła jednak fakturę korygującą, opiewającą na 450 złotych.

Pani Joanna cieszy się, że sprawa została wyjaśniona, choć przyznaje, że kosztowało ją to sporo nerwów.

00:00 / 00:00

Jakub Dusza z biura prasowego spółki Energa zapewnia, że firma zastanowi się nad wprowadzeniem do systemu informatycznego zabezpieczeń chroniących przed automatycznym wystawianiem rachunków, które już na pierwszy rzut oka są za wysokie.

00:00 / 00:00

Niewyjaśniona pozostaje tylko jedna kwestia. Energa twierdzi, że zbyt wysoki rachunek to efekt tego, że klientka błędnie podała stan swojego licznika. Ona sama mówi, że licznik spisywał pracownik firmy.

Sposób wystawiania rachunków za prąd przez wszystkie duże firmy energetyczne bada obecnie Urząd Regulacji Energetyki – to efekt znacznego wzrostu skarg od klientów na zawyżone rachunki.

ENERGA S.A. Oddział w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Energa
Absurdalnie wysokie rachunki za prąd

Zamiast standardowych 200 złotych ma zapłacić za prąd... ponad 86 tysięcy. Absurdalnie wysoki rachunek za energię elektryczną otrzymała pani Joanna z Olsztyna. Według faktury wystawionej przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV