Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawa olsztyńskiego sędziego, koniec szefostwa D.Tuska w RE i wypowiedź szefa SLD o Armii Czerwonej. Oglądaj audycję My, Wy, Oni


Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli:

  • Piotr Lisiecki – Konfederacja/Ruch Narodowy
  • Henryk Falkowski – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Monika Falej – SLD – Wiosna
  • Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Tematy 1.
Sprawa olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego podjęło uchwałę, w której wypowiada się na temat zawieszenia w obowiązkach sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędzia olsztyńskiego Sądu Rejonowego Paweł Juszczyszyn był delegowany do orzekania w Sądzie Okręgowym. W jednej ze spraw zażądał dokumentów dotyczących wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Argumentował to niedawnym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie trybu powołania KRS. Po tej decyzji został najpierw odwołany z delegacji, a następnie całkowicie zawieszony w czynnościach przez prezesa olsztyńskiego Sądu Rejonowego Maciej Nawackiego, będącego jednocześnie członkiem KRS.

Temat 2.
Donald Tusk odchodzi ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Oficjalnie sobota jest ostatnim dniem jego urzędowania. Od niedzieli nowym szefem Rady będzie Charles Michel. W piątek w budynku Rady Europejskiej w Brukseli nastąpiło symboliczne przekazanie sterów. Donald Tusk wręczył Belgowi dzwonek, którym przez pięć lat otwierał unijne szczyty i podsumował swoją kadencję.

Temat 3.
Dlaczego Lewica wraca do PRL-owskiej narracji historycznej? – Ci ludzie nas wyzwolili oraz dali nam wolność – powiedział o radzieckich żołnierzach szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Lider Lewicy zwracał uwagę, że jego ugrupowanie zawsze będzie miało „szacunek do ludzi aktywnych do 1990 roku”.

 Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Monika Falej, Piotr Lisiecki, Janusz Cichoń, Dariusz Rudnik, video
Konflikt w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Dyrektor odniósł się do zarzutów

„W czasie mojej kadencji nie dochodziło do łamania praw pracowniczych". Podczas konferencji prasowej w Teatrze Jaracza w Olsztynie, dyrektor placówki Zbigniew Brzoza po raz kolejny odniósł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV