Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, co się dzieje wokół największych nekropolii. Co godzinę aktualna sytuacja na drogach regionu

Korki, sytuacja na parkingach w pobliżu cmentarzy, wypadki i inne utrudnienia – Radio Olsztyn zbiera dla Was informacje z dróg Warmii i Mazur. W czwartek i piątek nasi reporterzy będą tam, gdzie jest największy ruch.

Aby być na bieżąco, słuchaj specjalnych serwisów na antenie Radia Olsztyn w środę od 14.00 do 18.00, w czwartek 1 listopada od 8.00 do 18.00, w piątek od 8.00 do 16.00. O aktualnej sytuacji na drogach dojazdowych do cmentarzy informujemy także na naszym radiowym Twitterze.

Jeżeli jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia, możesz poinformować innych, publikując wiadomość z hashtagiem #TrafficRO. Ważne informacje i zdjęcia możesz wysyłać także na nasz profil Facebookowy oraz na adres mailowy internet@ro.com.pl. Można się również kontaktować z nami pod numerem telefonu 89 526 59 01.

PIĄTEK (02.11) – godz. 16.00

Nieco większy ruch na Poprzecznej i Jagiellońskiej. Chwilę dłużej w korku postoimy również tuż przy skrzyżowaniu do cmentarza w Dywitach.

To było ostatnie specjalne wydanie Nawigatora Radia Olsztyn. Dziękujemy za to, że byliście z nami i życzymy szerokiej drogi!

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 15.00

Mimo pory popołudniowego szczytu komunikacyjnego – w okolicach olsztyńskich cmentarzy wyjątkowo spokojnie. Nie ma również problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania.

Trwają utrudnienia na DK51. Tam wciąż obowiązuje ruch wahadłowy.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 14.00

Ruch wahadłowy na DK51. O szczegółach – podkomisarz Monika Klepacka z policji w Lidzbarku Warmińskim

00:00 / 00:00

W tej chwili ruch został wznowiony. Przez kilkadziesiąt minut droga była zablokowana. Do zdarzenia doszło na trasie Lidzbark Warmiński-Bartoszyce, a dokładnie Samolubie-Osieka. To jest 26 km trasy. W zdarzeniu uczestniczyły 4 pojazdy. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący volkswagenem skręcał w lewo. Za nim zatrzymał się ford transit, a jadący jako trzeci dostawczy DAF nie wyhamował i wpadł do rowu. Czwarty pojazd – osobowe renault uderzyło w dafa. Poszkodowane są dwie osoby – 40-letni kierowca dafa i 62-letnia pasażerka renault. W tej chwili są transportowani do szpitala.

Ruch w miejscu wypadku jest wahadłowy.

W okolicach cmentarza w Dywitach – bardzo gęsto. Ruchem kierują policjanci.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 13.00

Zablokowana jest DK51. Na trasie od Bartoszyc do Lidzbarka Warmiński w okolicach Samolubia zderzyły się cztery samochody. Ranne są dwie osoby. Jedźcie ostrożnie!

 

Uważajcie również w Olsztynie. W ślimaczym tempie pojedziemy Wadąską i Wojska Polskiego w kierunku Dywit. Korek zaczyna się przy wyjeździe z miasta. Korek również na Jagiellońskiej od Bydgoskiej do Wojska Polskiego, a także na Poprzecznej i Cichej.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 12.00

W cierpliwość należy uzbroić się, szukając miejsca parkingowego w okolicach cmentarza komunalnego przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Gęsto również na Wojska Polskiego w kierunku Dywit. Znacznie krócej zajmie powrót do centrum.

Większy, ale płynny ruch na ekspresowej siódemce na wysokości Ostródy oraz Elbląga. Więcej samochodów przy zjeździe z tej samej trasy do Nidzicy. Gęsto też na DK53 w Tylkowie – a to trasa Olsztyn-Szczytno.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 11.00

– W Elblągu jest większy ruch, ale korków brak – mówi komisarz Krzysztof Nowacki z tamtejszej policji

00:00 / 00:00

Na bieżąco obserwujemy również sytuację w Olsztynie. W okolicach cmentarza na ulicy Poprzecznej spory ruch, mogą być problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego przy samej nekropolii.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 10.00

Coraz większy ruch wokół cmentarzy w Olsztynie. Odbywa się jednak względnie płynnie. Nie brakuje miejsc do parkowania.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 09.00

Coraz więcej ludzi przy cmentarzach w Dywitach i ul. Poprzecznej w Olsztynie. Przypominamy, że organizacja ruchu nie jest tam już zmieniona. M.in. ulica Wadąska jest – jak zwykle – dwukierunkowa.

Jak informują policjanci – w Elblągu, Ostródzie i Nidzicy nie ma teraz większych utrudnień w ruchu. W okolicach cmentarzy można również znaleźć miejsca do parkowania.

——————————————————————–

PIĄTEK (02.11) – godz. 08.00

Czas na kolejny dzień ze specjalnym wydaniem Nawigatora Radia Olsztyn. Co godzinę informujemy Was o ewentualnych utrudnieniach i wypadkach na drogach regionu.
Jednak w Olsztynie dziś – bardzo spokojnie – w okolicach cmentarza na Poprzecznej i przy Dywitach ruch bardzo niewielki.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 18.00

Coraz mniejszy ruch zarówno na drogach regionu, jak i na ulicach Olsztyna. W kierunku cmentarza w Dywitach nie ma większych utrudnień. Nieco więcej samochodów jedzie w tym momencie w kierunku centrum. Gęsto wciąż na całej długości Jagiellońskiej – w obie strony.

To ostatni dziś Nawigator Radia Olsztyn. Słyszymy się jutro – specjalne wydanie od 8 rano – co godzinę – do 16:00.

 

——————————————————————–

 CZWARTEK (01.11) – godz. 17.00

Wszystkich Świętych w Elblągu przebiega spokojnie. W okolicach obu miejskich cmentarzy wciąż jest duży ruch i nadal nie można do nich dojechać samochodami. Pozostają taksówki lub miejska komunikacja, dziś przez cały dzień darmowa.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elbląga zakłada, że specjalne linie autobusowe przygotowane na Wszystkich Świętych będą czynne do 18.00. Później zostaną te, które regularnie kursują w dni świąteczne.

– Komunikacja w godzinach szczytu funkcjonuje w miarę płynnie, opóźnienia spowodowane są dużym napełnieniem autobusów – tłumaczy Michał Górecki, rzecznik ZKM.

Pasażerowie muszą cierpliwie czekać na wyjście i wejście do pełnych wozów. A to często wywołuje irytację. Na szczęście jak dotąd obyło się też awarii i wypadków z udziałem autobusów i tramwajów.

Policja nie odnotowała też żadnych poważnych zdarzeń w okolicach cmentarzy, a także na drogach dojazdowych. Nie było też zgłoszeń o przypadkach wandalizmu i kradzieży.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 16.00

Zmiany w organizacji ruchu drogowego przy cmentarzach w Ełku nie przysparzają kierowcom większych problemów. Do cmentarzy można dojechać bez większych kłopotów, gorzej jest na parkingach. O szczegółach Małgorzata Zbrożek

00:00 / 00:00

W Olsztynie nieco mniejszy ruch w okolicach zarówno cmentarza na Poprzecznej, jak i w Dywitach.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 15.00

Coraz większy ruch w okolicach olsztyńskich nekropolii. Zakorkowana jest cała al. Wojska Polskiego – w obu kierunkach. Ruchem przy wjeździe na nekropolię kierują policjanci. W ślimaczym tempie pojedziemy także Jagiellońską i Poprzeczną.

– Do cmentarza Dębica w Elblągu nie dojedziemy teraz samochodem – informuje komisarz Krzysztof Nowacki z tamtejszej policji

00:00 / 00:00

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 14.00

W Olsztynie bez większych problemów można dojechać do cmentarza komunalnego przy ul. Poprzecznej. Jest jednak problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Sznur aut od wiaduktu ciągnie się w kierunku Dywit. Powrót do centrum również zajmie nam nieco więcej czasu.

Problemów z płynną jazdą nie ma natomiast w Nidzicy i na DK 7 w tych okolicach. O szczegółach aspirant sztabowy Izabela Demska z tamtejszej policji

00:00 / 00:00

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 13.00

W Elblągu trwa szczyt komunikacyjny przed nabożeństwami na cmentarzach. Potrwa do godziny 15.00.  Na razie ruch w pobliżu dwóch miejskich nekropolii odbywa się płynnie. To m.in. za sprawą wprowadzonych już od wczoraj tymczasowych zmian w organizacji ruchu i zakazie parkowania w sąsiedztwie cmentarzy Agrykola i Dębica. W Dzień Wszystkich Świętych elblążanie jeżdżą za darmo na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych, na których jest  dwa razy więcej pojazdów niż w zwykły dzień. Warto  zapoznać się ze świątecznymi zmianami i wyjść na przystanek trochę wcześniej – zachęca  Michał Górecki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.  Wszystkie informacje o kursowaniu komunikacji, o specjalnych liniach i przystankach są dostępne na stronie internetowej ZKM.

W Olsztynie również o wiele większy ruch. Słuchacze informują nas, że od ulicy Głowackiego do Wojska Polskiego jechali około 50 minut.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 12.00

Dziś wymarzone warunki jazdy. Widoczność jest dobra, padać też nie będzie. Uważajcie jednak na liście, które zalegają na trasach – te mogą spowodować, że nasza droga hamowania znacznie się wydłuży.

Czy w Olsztynie wydłużają się korki? Sznur aut tradycyjnie na Wojska Polskiego w kierunku Dywit. Przy samym cmentarzu ruchem kieruje policja. Nieco spokojniej przy ulicy Poprzecznej, chociaż tam mogą być problemy z parkowaniem.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 11.00

W Ełku spore zmiany w organizacji ruchu. O szczegółach – Małgorzata Zbrożek

00:00 / 00:00

W kierunku cmentarza w podolsztyńskich Dywitach ciągnie się sznur aut. Ruch jest jednak dość płynny. „Kierowcy doskonale opanowali sztukę wzajemnego przepuszczania się w newralgicznych miejscach” – informuje nasz reporter, Maciej Świniarski.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 10.00

W okolicach dwóch elbląskich cmentarzy Agrykola i Dębica obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Wzorem poprzednich lat, nie można do nich dojechać samochodem. Polecamy więc korzystać z miejskiej komunikacji, bo dziś przejazdy na wszystkich liniach w Elblągu są bezpłatne. Ulica Agrykola przy cmentarzu jest dziś zamknięta dla ruchu. Okoliczne ulice też zostały tymczasowo oznakowane – nie można tam parkować ani zatrzymywać się. Porządku pilnuje policja.

Przy cmentarzu Dębica nie ma tzw. zielonych parkingów, to z powodu mocno namokniętego gruntu. Przed nim są wyznaczone specjalne strefy postojowe, są tam specjalne linie autobusowe kursują tylko między nekropolią a nimi.

Jak informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – jak dotąd ruch w mieście odbywa się płynnie. W okolicach cmentarzy nie ma kroków, policja nie odnotowała też żadnych zdarzeń.

Szczyt komunikacyjny przewidywany jest przed południem, czyli przez nabożeństwami, które odbędą się na obu elbląskich nekropoliach.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 09.00

Jak informuje starszy sierżant Anna Balińska z ostródzkiej policji przy tamtejszych cmentarzach ruch – tradycyjnie większy, ale odbywa się w miarę płynnie. Do cmentarza w podolsztyńskich Dywitach dostaniemy się w około 15 minut.

Większy ruch przy nekropolii na Poprzecznej. Bardzo trudno tam zaparkować.

——————————————————————–

CZWARTEK (01.11) – godz. 08.00

W kierunku cmentarza na Dywitach sznur aut, ale ruch płynny. Przy cmentarzu na Poprzecznej z kolei zaczyna brakować miejsc do parkowania.

——————————————————————–

ŚRODA (31.10) – godz. 18.00

Coraz mniejszy ruch zarówno na drogach regionu, jak i na ulicach Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur sznur aut jeszcze na Wojska Polskiego w kierunku cmentarza przy Dywitach. Ruch jednak jest płynny. Nieco dłużej na swoją kolej poczekamy na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej i Jagiellońskiej.

Słyszymy się jutro – specjalne wydanie Nawigatora Radia Olsztyn od 8:00 rano – co godzinę – do 18:00.

——————————————————————–

ŚRODA (31.10) – godz. 17.00

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji – dziś na drogach Warmii i Mazur jest bardzo spokojnie. Nigdzie nie odnotowano niebezpiecznych zdarzeń.

Jak wygląda sytuacja w Olsztynie? Nieco dłużej na swoją kolej poczekamy na Limanowskiego w kierunku ronda Bema. Sznur aut też na Wojska Polskiego do centrum miasta. W okolicach cmentarza w Dywitach – ruch płynny i bez problemu można zaparkować samochód. Nieco większy ruch w okolicach nekropolii przy ulicy Poprzecznej.

——————————————————————–

ŚRODA (31.10) – godz. 16.00

W Nidzicy nieco większy ruch przy cmentarzu wojskowym przy ulicy Sienkiewicza. Przypominamy, że w Ostródzie zamknięta jest ulica Drwęcka. W związku z tym duży ruch po obu stronach torów, a także przy cmentarzu komunalnym.

W Olsztynie spore utrudnienia na Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta. Dłużej poczekamy również na ulicy Jagiellońskiej przy skrzyżowaniu z Limanowskiego. Zarówno w okolicach cmentarza w Dywitach, jak i przy ul. Poprzecznej nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsc do parkowania.

——————————————————————–

ŚRODA (31.10) – godz. 15.00

Spore korki na olsztyńskim Zatorzu. Gęsto jest na ulicy Jagiellońskiej i Poprzecznej do cmentarza komunalnego. Nieco mniejszy ruch z centrum w kierunku Dywit – trudniejszy będzie jednak powrót.

Nasz Słuchacz za pośrednictwem Twittera dziękuje drogowcom za usprawnienie ruchu na krajowej 53. W miejscowości Szczęsne na trasie od Olsztyna do Szczytna zostało zlikwidowane wahadło.

——————————————————————–

ŚRODA (31.10) – godz. 14.00

Od środy (31 października) od godziny 23:30 do piątku (2 listopada) do około godz. 4:00 zmieniona będzie organizacja ruchu przy olsztyńskich cmentarzach. Więcej tutaj.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, policja, korki, trafficRO
Wypadki, kolizje i pijani kierowcy. Bilans akcji Znicz na Warmii i Mazurach

Za nami dwa dni policyjnych kontroli. Jak co roku akcja wystartowała dzień przez Wszystkimi Świętymi. Sierżant sztabowy Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mówi,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV