Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, czy Twoje dziecko bezpiecznie rozpocznie ferie

Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez najmłodszych ferie zimowe. Na Warmii i Mazurach wypoczynek rozpoczęło ponad 166 tysięcy dzieci.

Cześć uczniów wyjedzie na zorganizowane kolonie i zimowiska.

-Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ich pociechy będą wypoczywać pod fachową opieką powinni sprawdzić, czy organizator kolonii widnieje w ogólnopolskiej bazie wypoczynku – podkreśla Krzysztof Marek Nowacki – warmińsko-mazurski kurator oświaty.

00:00 / 00:00

Przerwa  w nauce na Warmii i Mazurach  potrwa do 3 lutego.

…………………………

Bezpieczna podróż na ferie

 Pierwszy krok – bezpieczny autobus.

Numer rejestracyjny autokaru – to wszystko co musisz znać, by upewnić się, że Twoje dziecko bezpiecznie rozpocznie podróż na zimowy wypoczynek.

Na jeden klik

-Bezpieczny autobus to jedna z najbardziej popularnych e-usług. Nic dziwnego. Dzięki niej w kilka chwil sprawdzimy, czy autokar – w którym nasze dziecko jedzie na ferie – powinien ruszać w trasę.  To co musimy wiedzieć, to znać numer rejestracyjny autokaru. To wystarczy, by dotrzeć do informacji o jego badaniach technicznych, czy ubezpieczeniu OC. I to wszystko online – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

O numer rejestracyjny autokaru możesz poprosić organizatora z wyprzedzeniem. Możesz też skorzystać z naszej e-usługi tuż przed wyjazdem. Jak to zrobić?

Krok 1: Wejdź na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Krok 2: Wpisz numer rejestracyjny autobusu i kliknij Sprawdź autobus.

Informacje, których szukasz, wyświetlą się od razu. Nic za to nie zapłacisz.

Czego dowiesz się korzystając z naszej e-usługi? Sprawdzisz:
– czy autokar ma ważne obowiązkowe badanie techniczne,
– czy autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
– czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony,
– dane techniczne autobusu, np. liczbę miejsc,
– stany licznika z badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w bazie od 2014 r.).

To pewne dane. Pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, czyli rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W usłudze udostępniamy dane pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Dzięki niej można sprawdzić każdy pojazd, który jest przeznaczony do przewozu większej grupy osób, czyli nie tylko autobus, ale i autokar lub bus.

…………………………

Autor: I.Malewska / PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ferie, wypoczynek
Amplituda temperatur jest tak duża, że wchodzenie na lód jest niebezpieczne. Młodzież przeszła szybkie szkolenie z bezpieczeństwa

O zachowanie ostrożności, zaapelował w pierwszym dniu ferii na Warmii i Mazurach Maciej Rokus, szef grupy specjalnej płetwonurków RP. Amplituda temperatur jest na tyle duża, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV