Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź nowy rozkład jazdy na kolei

Inwestycje na kolei

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od dziś 4 września obowiązuje korekta rocznego rozkładu jazdy. Zapewni ona sprawne kursowanie 4000 pociągów w trakcie modernizacji sieci kolejowej.

Podróżni już od połowy sierpnia mogą zapoznać się z rozkładem. Plakaty umieszczono na dworcach i peronach, informacje dostępne są także w Internecie. Podczas weekendu dodatkowym wsparciem dla podróżnych są mobilni informatorzy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami przygotował ofertę, która wykorzystuje efekty już wykonanych prac i zapewnia coraz krótsze czasy przejazdów na trasach dalekobieżnych i regionalnych.

W rozkładzie uwzględniono kolejne prace, które poprawią komfort podróżowania. Przewoźnicy tak przygotowali trasy przejazdu, by najlepiej wykorzystać dostępną sieć kolejową. W związku z pracami modernizacyjnymi na kilku odcinkach uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Od września remontowany jest most kolejowy w Olsztynie. Pociągi z Warszawy pojadą do Olsztyna przez Iławę z dodatkowymi postojami na stacji Iława Główna i Ostróda. Składy nie zatrzymają się na stacjach: Nidzica, Olsztynek oraz Olsztyn Zachód. Dla pasażerów, którzy chcą dojechać do/z tych stacji, od Działdowa zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku Działdowo – Olsztyn, zmienia się również rozkład pociągów regionalnych.

W sobotę 3 września zawieszono kursowanie weekendowego pociągu TLK Polaris (Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa). W zamian pasażerowie mogli skorzystać z nocnego pociągu TLK Mars relacji Kołobrzeg – Kraków oraz dwóch dziennych połączeń PKP Intercity: ekonomicznego TLK Słowiniec oraz składu obsługiwanego przez Pendolino.

Ponadto od poniedziałku 5 września zostaną ograniczone terminy kursowania pociągu EIC Sedina (relacji Warszawa – Szczecin Gł.– Warszawa). Skład relacji Warszawa – Szczecin i Szczecin – Warszawa pojedzie w piątki i niedzielę. Natomiast w sobotę będzie wyjeżdżać tylko z Warszawy, a w niedzielę tylko ze Szczecina. W pozostałe dni pociąg będzie jechał skrócona trasą do Poznania. Pasażerowie na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa będą mogli korzystać z ośmiu par połączeń, w tym trzech ekspresowych.

Iłowo-Osada. Kolej mazowiecka. Fot. Łukasz Węglewski

 

(PLK/PKP/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej, remont
Powakacyjny czas zmian

Puste miejsca dla ratowników, większy tłok w autobusach i zmiana rozkładu jazdy pociągów. Po letnim odpoczynku musimy nastroić się na powrót do codzienności. Wraz z początkiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV