Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź swoje punkty karne online. Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania ze specjalnego portalu

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy wielu z nas jest w drodze. Kierowcy nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami. Gdy zostaną zatrzymani do kontroli, oprócz mandatu, dostają punkty karne. Stan obciążenia punktami można sprawdzić w internecie.

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania z serwisu obywatel.gov.pl. Aby jednak tam wejść, trzeba posiadać Profil Zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość danej osoby w sieci.

Po zalogowaniu się do portalu informacja o punktach karnych wyświetli się od razu. Można ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — ma to jednak charakter informacyjny. Jeśli potrzebujemy urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, otrzymamy je w komisariacie Policji.

Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego jeżeli są wątpliwości, warto sprawdzić swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ruch drogowy, punkty karne, Ministerstwo Cyfryzacji
Więcej patroli i policyjnych kontroli. Rusza policyjna akcja Znicz

Dziś na drogach rozpoczyna się policyjna akcja Znicz. Funkcjonariusze będą pełnili służbę na drogach dojazdowych do nekropolii, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych pojazdach. Będą też...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV