Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź wyniki drugiej tury wyborów samorządowych na Warmii i Mazurach

Podczas drugiej tury wyborów samorządowych mieszkańcy Warmii i Mazur wybrali 2 prezydentów, 21 burmistrzów i 26 wójtów.

Posłuchaj powyborczego raportu Mirosława Sochackiego

00:00 / 00:00

 Prezydentów wybierali mieszkańcy Olsztyna i Elbląga

Czesław Małkowski i Piotr Grzymowicz

Jerzy Wilk i Witold Wróblewski

 

 

 

 

 

 

 

  Olsztyn

Piotr Grzymowicz 50,46 proc. – Czesław Małkowski 49,54 proc.

 Elbląg

 Jerzy Wilk 44,78 proc. – Witold Wróblewski 55,22 proc.

Na Warmii i Mazurach wybrano 21 burmistrzów

Oto kandydaci i wygrani (nazwiska wytłuszczone) w poszczególnych miastach:

  • Bartoszyce – Wojciech Prokocki i Piotr Petrykowski
  • Biała Piska – Beata Sokołowska i Wojciech Stępniak
  • BisztynekMarek Dominiak i Zbigniew Filipczyk
  • Braniewo – Henryk Mroziński i Monika Trzcińska
  • Działdowo – Bronisław Mazurkiewicz i Grzegorz Mrowiński
  • GiżyckoWojciech Iwaszkiewicz i Jolanta Piotrowska
  • IławaAdam Żyliński i Bernadetta Hordejuk
  • Jeziorany – Zbigniew Czabrycki i Leszek Boczkowski
  • KorszeRyszard Ostrowski i Alina Janiszewska
  • LidzbarkMaciej Sitarek i Jan Rogowski
  • Lidzbark Warmiński – Artur Wajs i Jacek Wiśniowski
  • MrągowoOtolia Siemieniec i Waldemar Cybul
  • OlsztynekArtur Wrochna i Jerzy Tytz
  • OrzyszZbigniew Włodkowski i Jan Aleszczyk
  • OstródaCzesław Najmowicz i Olgierd Dąbrowski
  • Pasym – Bernard Mius i Cezary Łachmański
  • Pisz – Jan Alicki i Andrzej Szymborski
  • Ruciane-Nida – Zbigniew Opalach i Piotr Feliński
  • SępopolIrena Wołosiuk i Grzegorz Mucha
  • SzczytnoDanuta Górska i Henryk Żuchowski
  • WęgorzewoKrzysztof Piwowarczyk i Agnieszka Szałko

Na Warmii i Mazurach wybrano 26 wójtów

Oto kandydaci i wygrani (nazwiska wytłuszczone) w poszczególnych gminach:

  • gmina Banie MazurskieŁukasz Kuliś i Jan Sobuta
  • gmina BarcianyRyszard Kozyra i Łukasz Wiśniewski
  • gmina Biskupiec Pomorski – Grzegorz Witkowski i Arkadiusz Dobek
  • gmina DziałdowoPaweł Cieśliński i Krystian Chyliński
  • gmina Ełk – Antoni Polkowski i Tomasz Osewski
  • gmina GietrzwałdMarcin Sieczkowski i Mieczysław Ziółkowski
  • gmina Giżycko Marek Jasudowicz i Andrzej Sieroński
  • gmina Godkowo – Janusz Grzywalski i Andrzej Bondaruk
  • gmina GrunwaldHenryk Kacprzyk i Adam Szczepkowski
  • gmina Iłowo OsadaSebastian Cichocki i Jan Willenberg
  • gmina Janowo – Waldemar Szymański i
  • gmina Jedwabno – Krzysztof Otulakowski i Sławomir Ambroziak
  • gmina Janowo – Waldemar Szymański i Dariusz Bartkowski
  • gmina JonkowoWojciech Giecko i Waldemar Remiszewski
  • gmina Kętrzyn – Sławomir Jarosik i Paweł Bobrowski
  • gmina KruklankiBartłomiej Kłoczko i Władysław Gładkowski
  • gmina Markusy – Wacław Wielesik i Dorota Wasik
  • gmina Nowe Miasto Lubawskie – Andrzej Andrzejewski i Tomasz Waruszewski
  • gmina PłośnicaKrzysztof Groblewski i Daniel Ligman
  • gmina Pozezdrze – Robert Nowacki i Bohdan Mohyła
  • gmina Prostki – Bożena Bagan i Mirosław Ostrowski
  • gmina PurdaPiotr Płoski i Piotr Duda
  • gmina RychlikiHenryk Kiejdo i Zbigniew Lichuszewski
  • gmina SorkwityJózef Maciejewski i Piotr Wołkowicz
  • gmina StawigudaIrena Derdoń i Piotr Różański
  • gmina Świętajno – Janina Trus i Andrzej Kisiel
  • gmina WieliczkiJarosław Kuczyński i Jan Kopiczko

 

(bsc/so)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe
Piotr Grzymowicz: chcę przekonać do siebie osoby niezdecydowane i przeciwników

Piotr Grzymowicz wybrał wybory i nadal będzie prezydentem Olsztyna. Wygrał ze słabszym wynikiem niż 4 lata temu. Jego przeciwnikiem ponownie był odwołany w referendum były prezydent...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV