Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawy urzędowe od poniedziałku załatwimy osobiście. Warunkiem jest zachowaniem rygorów sanitarnych

Fot. gov.pl

Urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, od poniedziałku są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak napisano w komunikacie, stanie się to z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Jak informuje resort, powróci możliwość osobistego załatwienia spraw. W jednym pomieszczeniu będzie mógł przebywać jeden interesant na jedno stanowisko obsługi.

Od 25 maja znów zaczną biec wstrzymane wcześniej terminy administracyjne.

Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu 3 miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem

– mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Zmiany wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oraz ustawy z dnia 14 maja o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, urząd
Elbląg to kolejne miasto, które zrobiło ukłon w stronę restauratorów. Symboliczna opłata za sezonowe ogródki

Samorząd Elbląga pomaga restauratorom. Zapadła decyzja, żeby obniżyć im opłaty ze sezonowe ogródki przed lokalami. Do tej pory koszt zajęcia tej powierzchni był naliczany za cały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV