Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprzedano kolejne działki za pół ceny w gm. Kurzętnik

Kilkanaście rodzin z całego kraju, objętych programem „Rodzina 500 plus”, kupiło dziś (19 grudnia) w gminie Kurzętnik działki budowlane za pół ceny. Takie ulgi dla otrzymujących świadczenia wychowawcze to pomysł lokalnego samorządu.

Gmina sprzedała dziś (19 grudnia) 15 z 22 wystawionych działek. Zdaniem wójta Wojciecha Dereszewskiego, wadium wpłaciło 49 rodzin, które przyjechały na przetarg z różnych części kraju. Jak mówił, nabywcy to w większości rodziny z trojgiem lub czworgiem dzieci. To przeważnie ludzie, którzy mają swoje firmy i chcą zainwestować. Kupują u nas ziemię z nastawieniem, żeby kiedyś tutaj się osiedlić – wyjaśnił.

To druga w tej gminie oferta sprzedaży ziemi skierowana do rodzin objętych rządowym programem 500 plus. W sierpniu sprzedano 12 działek przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Wszystkie są położone w Tereszewie w pobliżu Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Dzięki bonifikacie można je było kupić po od 16 do 20 złotych za metrów kwadratowych. Samorząd postawił warunki: kupujący musi posiadać decyzję o przyznaniu świadczenia wychowawczego z programu 500 plus i zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzeda przez 10 lat, może natomiast przekazać ją w tym czasie swoim dzieciom. Jedna rodzina może kupić z bonifikatą tyle działek, na ile dzieci otrzymuje świadczenia.

 

 

(gol/pap/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kurzętnik, działki budowlane, rodzina 500 plus
Gmina Kurzętnik z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Gmina Kurzętnik nagrodzona za prowadzenie polityki proprzedsiębiorczej i prorodzinnej, a także nowatorski rozwój gospodarczy. Podczas uroczystej gali w Rzeszowie wójt gminy odebrał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV