Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Srebrne gimnastyczki z Olsztyna

Dwukrotnie na drugim stopniu podium stanęły gimnastyczki SMS Olsztyn w zakończonych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Zabrzu. Juniorki z Olsztyna wystartowały w klasie pierwszej i drugiej Polskiego Związku Gimnastycznego.

O złoto otarła się Monika Wiśniewska, która walczyła o medal w młodszej kategorii wiekowej.

– Liczyłyśmy na pierwsze miejsce. Do drużyny z Krakowa zabrakło nam bardzo niewiele, bo 2 punktów. Mogłybyśmy wszystko zrobić czyściej i wtedy byłybyśmy pierwsze – podkreśliła Monika Wiśniewska.

W klasie drugiej poza nią startowały Anna Hucało, Agata Bułło, Amelia Borko i Wiktoria Rajchert. W klasie pierwszej w Olsztynie reprezentowały Zofia Rajewska, Wiktoria Kania, Wiktoria Kucner i Iga Kowalczyk.

Z postawy gimnastyczek zadowolony był trener drugiej klasy Mirosław Napiwodzki.

– Dziewczyny są zadowolone ze srebra, trenerzy również. Wiadomo, że jakiś niedosyt zawsze pozostaje, ale też jest to motywacja do dalszych startów, które będą w tym roku – podsumował trener.

Najlepsze gimnastyczki w kraju zaprezentują się także w Olsztynie. 18 i 19 listopada w sali Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Gietkowskiej zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski klasy II elite oraz mistrzowskiej.

(kos/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gimnastyka, SMS, wiśniewska
Gimnastyczki SMS-u liczą na medal

Gimnastyczki SMS-u Olsztyn sprawdziły formę w Turnieju Młodości. Najlepiej w klasie II - czyli wśród juniorek młodszych - zaprezentowała się Monika Wiśniewska. W wieloboju zajęła trzecie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV