Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Srebro” dla chóru Concentus z Działdowa

Chór Concentus, zdjęcie UMD

Chór Concentus z Działdowa zdobył srebrny dyplom na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi, w kategorii chórów kameralnych. Śpiewacy zostali też wyróżnieni  pucharem prezesa oddziału gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Festiwal odbywa się corocznie w październiku w sanktuarium w  Rumi. Inspiracją do zorganizowania Festiwalu była postać, pracującego przez 26 lat w Rumi, wybitnego muzyka i kompozytora, salezjanina ks. prof. Stanisława Ormińskiego.

Zespół z Działdowa zaprezentował trzy utwory: „Wstał Pan Chrystus z martwych” Henryka Mikołaja Góreckiego, „Ave Maria” Lucjana Marzewskiego oraz „Northern Lights” Ola Gjeilo.

Skład chóru: Edyta Garczewska-Lipka, Klaudia Sokół, Elżbieta Orzechowska, Edyta Cherkowska, Katarzyna Różycka, Ewa Wadecka, Marta Stępień, Mariola Chabińska, Katarzyna Wadecka, Mirosław Różycki, Krzysztof Wiśniewski, Grzegorz Wadecki, Wojciech Lipka, Paweł Kamiński, Marcin Rzeszutko; Dyrygent – Dominika Banach

Źródło: UMD
Redakcja: A.Socha

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Powstaną trzy warianty nowego dworca kolejowego w Olsztynie

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na projekt nowego dworca kolejowego w Olsztynie. Przypomnijmy, że trzy lokalne stowarzyszenia starają się o wpisanie budynku do rejestru zabytków, co...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV