Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Srebro Konrada Bukowieckiego na Uniwersjadzie, szybka porażka Justyny Pałaszewskiej [VIDEO]

fot.: Pawel Skraba, Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski

Liczył na złoto, dlatego srebrny medal traktuje jako niedosyt. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) był drugi w konkursie pchnięcia kulą podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Na pierwszej rundzie turniej taekwondo zakończyła natomiast Justyna Pałaszewska (AKS OSW Start Olsztyn).

Halowy Mistrz Europy Seniorów zakończył rywalizację z wynikiem 20,16 m. To dużo bliżej, niż najlepsza próba w sezonie. Zwycięzca – Portugalczyk Francisco Belo – uzyskał 20,86 m. To jego nowy rekord życiowy.

– Wynik nie jest dobry, bo człowiek, który pcha prawie 22 metry, nie może być z tego zadowolony. Fajnie, że jest medal, chociaż apetyty na pewno były większe – mówił zespołowi prasowemu polskiej reprezentacji Konrad Bukowiecki. Wspominał również pierwszą próbę, kiedy nie przekroczył nawet 19 metrów (sic!). – Dawno nie było tak słabego pchnięcia w moim wykonaniu. Dobrze, że później się poprawiłem. Cały konkurs dziwnie mi się pchało, troszkę bałem się, żeby nie spalić – dodał zawodnik szczycieńskiej Gwardii, przed którym jeszcze m.in. finałowy mityng Diamentowej Ligi.

Drugi ze startujących w konkursie Polaków, Jakub Szyszkowski, uplasował się na piątym miejscu.

WYNIKI KONKURSU PCHNIĘCIA KULĄ

(za www.2017.taipei)

W rywalizacji taekwondo Justyna Pałaszewska z AKS OSW Olsztyn, już w I rundzie kategorii 49 kg, przegrała z Ukrainką Liubavą Ilczyk 3:4 i odpadła z turnieju.

M.Świniarski za inf.pras.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Konrad Bukowiecki, pchnięcie kulą
Tym razem poniżej 20 metrów. Konrad Bukowiecki ze słabym wynikiem w Birmingham

Choć do zakończenia sezonu jeszcze daleko, Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno już może uznać go za przełomowy. Znakomite starty w imprezach mistrzowskich musiały się odbić na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV