Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stabilizacja sytuacji na Żuławach Elbląskich

Cofka za Zalewie Wiślanym. Fot. Jacek Szulecki

Od północy opada woda na Żuławach Elbląskich. Na rzece Elbląg i Nogacie, a także na Zalewie Wiślanym jej poziom jest poniżej stanów ostrzegawczych.

Natomiast – zgodnie z przewidywaniami – stan jeziora Druzno jest coraz wyższy. Teraz jest na wysokości 5 metrów i 65 centymetrów – brakuje około 5 centymetrów do przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Sytuacja jest jednak stabilna. W nocy nie doszło do żadnych podtopień czy uszkodzenia wałów – informuje Stanisław Sołowiej z elbląskiego starostwa.

Sytuacja na Żuławach Elbląskich jest stale monitorowana, służby melioracyjne i straż pożarna są w gotowości do działania. Sprawdzane są wały przeciwpowodziowe. Wiele z nich w ostatnim czasie było wyremontowanych w ramach dużego programu modernizacji Żuław. Niestety są także miejsca uszkodzone przez bobry. Przy wysokim stanie wody, która utrzymuje się przez kilka dni, mogą tam powstać wyrwy. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Żuławy
Podwyższa się stan wód w rejonie Zalewu Wiślanego

Silny północno-zachodni wiatr spowodował tak zwaną cofkę w rejonie Zalewu Wiślanego w powiecie elbląskim. W kilku miejscach pomiary rzeki Elbląg i Nogat o kilka centymetrów przekroczyły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV