Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stabilna sytuacja na Żuławach. Stan wody regularnie spada

Fot. M. Stankiewicz

Minęło zagrożenie powodziowe w powiecie elbląskim. Stabilizuje się sytuacja na Żuławach po wczorajszym silnym wietrze i cofce. Spiętrzana przez dobę woda opada, choć pod wieczór w niektórych miejscach przekraczała już stan alarmowy.

Od godziny 22.00 rejestrowany jest stały spadek – w samym Elblągu o pół metra – od 6,03 m do 5,57 m obecnie. Tak samo jest na Wyspie Nowakowskiej u ujścia Nogatu i rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Tam poziom utrzymuje się w bezpiecznych granicach około 550 cm. I podobny stan pokazują stacje pomiarowe w portach na południowym brzegu Zalewu. I patrząc dalej- w portach Zatoki Gdańskiej.

Żaden z samorządów nie zdecydował o wprowadzeniu pogotowia powodziowego, wyznaczone były całodobowe dyżury i wprowadzony monitoring. Dziś nadal będzie kontrolowany stan wałów, które w wielu miejscach niszczone są przez bobry.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podtopienia, powódź, cofka, Żuławy Wiślane, stan wody
Wzrasta poziom wód na Żuławach. Na Wyspie Nowakowskiej rzeka Elbląg zbliża się do poziomu alarmowego

Silny wiatr przyniósł zgodnie z prognozami meteorologów znacznie podwyższenie wód na Żuławach. Na Wyspie Nowakowskiej rzeka Elbląg zbliża się do poziomu alarmowego. Do jego osiągnięcia brakuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV