Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stadion na Mistrzostwa Świata

Wizualizacja stadionu, fot. www.worldtour.pl

To będzie największy tymczasowy stadion w historii polskiego sportu! Organizatorzy Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej, które w tym roku odbędą się w Starych Jabłonkach zaprezentowali wizualizację dwóch głównych aren turnieju.

Największa ma pomieścić aż 9 tysięcy kibiców, czyli niemal cztery razy więcej, co olsztyńska hala Urania. Jak powiedział Radiu Olsztyn dyrektor turnieju – Tomasz Dowgiałło – wrażenie na sympatykach siatkówki będzie robiła zatem nie tylko gra najlepszych zawodniczek i zawodników świata, ale również ogrom konstrukcji, która w podstawie będzie mierzyła 80×70 metrów i wznosiła na 13 metrów wysokości.

Całość powstanie na nieco ponad miesiąc przed turniejem, a budować obiekt będzie 25 osób. Nowością będzie również stadion na pobliskiej górce, którego trybuny pomieszczą tysiąc osób, a kolejne dwa tysiące zmieści się na naturalnym nachyleniu terenu. Do Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej zostało już nieco ponad 149 dni – pierwsze mecze w Starych Jabłonkach – 1 lipca.
Film ze strony www.worldtour.pl

Zdjęcia ze strony www.worldtour.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, plażowa
Anastasi na treningu Indykpolu

Siatkarzy Indykpolu AZS odwiedził na treningu niespodziewany gość. Z wizytą do Olsztyna przyjechał bowiem trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi. Dlaczego Włoch zdecydował się obejrzeć zajęcia przedostatniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV