Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stadion w Elblągu odzyska dawny blask

Stadion w Elblągu zostanie gruntownie wyremontowany. Fot. J. Żukowski

W tym roku mają rozpocząć się prace modernizacyjne na stadionie miejskim w Elblągu. Remont będzie się odbywać mały krokami.

– Ustaliliśmy z miastem, że modernizacja będzie odbywać się w kilku etapach – informuje Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki nieco ponad 1,8 miliona złotych dofinansowania na tę inwestycję. Łączny budżet na modernizację wynosi ponad 4 miliony złotych. W pierwszej kolejności jednak wyremontowany zostanie nie stadion, a budynek klubowy.

– Będzie kompleksowo zmodernizowany i rozbudowany, by spełniać standardy z wyższych lig, tak aby sportowcy, którzy będą z niego korzystać nie musieli się wstydzić – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W kolejnych etapach miasto będzie chciało zadaszyć i przebudować tzw. trybunę „prostą”. To jednak będzie możliwe nie wcześniej niż w 2017 roku oraz w momencie, gdy miasto pozyska na to środki zewnętrzne. Remont budynku klubowego powinien się zakończyć jeszcze w 2017 roku. W najbliższych dniach ratusz ogłosi przetarg na to zadanie. Docelowo stadion po modernizacji ma spełniać warunki pierwszoligowe.

 

(jżuk/kpias) 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, stadion, konferencja
Elblążanie wygrali prestiżowe regaty na Bałtyku

Elblążanie wygrali regaty SailBook Cup na Morzu Bałtyckim. Załoga Apollo Sails 2 Easy pod dowództwem Tomasza Makowskiego zdobyła przechodni puchar Srebrnego Dzbanka. Sailbook Cup to najdłuższe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV