Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stalking nie jest bezkarny. Przekonał się o tym 42-latek z Białej Piskiej

42-latek z Białej Piskiej trafił do aresztu za stalking. Został zatrzymany po tym, gdy na korytarzu sądowym w Piszu zaatakował kobietę, popychał ją, znieważał i groził pozbawieniem życia.

Okazało się, że od dawna dręczył kobietę – informuje komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji:

Zatrzymany 42-latek od stycznia 2018 roku uporczywie nękał znajomą. Wysyłał jej wiadomości tekstowe na telefon komórkowy oraz na portale społecznościowe, nachodził w miejscu zamieszkania, dobijał się do drzwi i okien. Do tego zaczepiał ją na ulicy i wyzywał słowami wulgarnymi. W czerwcu tego roku na ulicy w Białej Piskiej kilkukrotnie uderzył tą samą kobietę pięścią w twarz powodując u niej obrażenia ciała. Natomiast w dniu 6 listopada w budynku sądu groził jej pozbawieniem życia.

00:00 / 00:00

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za popełnienie trzech przestępstw: stalkingu, gróźb karalnych i spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonej. Grozi mu za to nawet do trzech lat więzienia.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, Stalking, nękanie, grożenie śmiercią
Namalował obraźliwe napisy na murach oleckiego kościoła, teraz został zatrzymany. Jak 23-latek tłumaczył swoje zachowanie?

Oleccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w połowie września pomalował sprayem mury jednego z kościołów. 23-latek namalował czarne serca a także napisy: "Katolicyzm zwodzi" i "Nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV