Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stanisław Bułajewski: referendum jest jak bat

Stanisław Bułajewski w studiu Radia Olsztyn

Zmiany w organizowaniu referendów doprowadzą do tego, że będą one fikcją i odwołanie kogokolwiek w samorządzie będzie niemożliwe – uważa gość Porannych Pytań Radia Olsztyn dr Stanisław Bułajewski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Stanisław Bułajewski, który jest też przewodniczącym rady powiatu mrągowskiego, skrytykował pomysł Kancelarii Prezydenta w sprawie zmian w referendach. Gość Radia Olsztyn podkreślił, że referenda są bardzo ważne dla demokracji.

Po wakacjach Kancelaria Prezydenta ma przedstawić dokładne propozycje zmian w referendach. Od początku kadencji do tej pory na Warmii i Mazurach obyło się 7 referendów. Odwołano prezydenta i radę miasta Elbląga oraz burmistrza Ostródy. Pozostałe głosowania w Sępopolu, Rucianem Nidzie, Sorkwitach Stawigudzie i Lidzbarku Warmińskim okazały się nieważne z powodu niskiej frekwencji. (wchr/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha ze Stanisławem Bułajewskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum
Przekazano podpisy ws. referendum w Olsztynie

Ponad 14 tysięcy podpisów ws. odwołania prezydenta i rady miasta Olsztyna trafiło do delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Choć termin na złożenie podpisów mija we wtorek 13...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV