Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stanisław Szatkowski o swoim odwołaniu: Gdybym był złośliwy, to bym pomyślał, że ktoś zadbał bym mógł skorzystać z przywileju emerytalnego

Stanisław Szatkowski
fot. P.Getka

Nie mam żalu – powiedział w Porannych pytaniach Stanisław Szatkowski były dyrektor WORD w Olsztynie i szef olsztyńskich struktur SLD.

Stanisława Szatkowskiego odwołał z funkcji zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. Jako powód podano osiągnięcie wieku emerytalnego przez szefa olsztyńskich struktur SLD.

Towarzyszą mi, jak każdemu człowiekowi, emocje. Na szczęście jestem w stanie nad nimi panować. Ja gdybym był zmuszony dokonać tego rodzaju zmiany, biorąc pod uwagę swój sposób bycia i doświadczenia, prawdopodobnie zrobiłbym inaczej.

Stanisław Szatkowski nadal kieruje krajowym związkiem Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Gdybym był odrobinę złośliwy, to bym pomyślał, że ktoś postanowił zadbać o to żebym mógł wcześniej skorzystać ze swojego przywileju, jakim jest osiągnięcie wieku emerytalnego. To jest tylko przywilej, a nie konieczność. Czuję się sprawnym człowiekiem zarówno pod względem fizycznym, jak i  i psychofizycznym. Wydaje mi się, że te doświadczenia (…) albo zostały gorzej ocenione (…), albo uznano, że można mnie zastąpić.

Gość Radia Olsztyn podkreślił, że czuje się na tyle dobrze, że nie chciał rezygnować z funkcji, a osiągnięcie wieku emerytalnego jest tylko przywilejem przejścia na emeryturę, a nie koniecznością. Stanisław Szatkowski latach 2001–2006 był wojewodą warmińsko-mazurskim, a w latach 2006–2010 olsztyńskim radnym.

Gość Porannych pytań komentował także ewentualny udział SLD w nowej koalicji jaka ma powstać przed wyborami do sejmu i senatu. Szef olsztyńskich struktur SLD podkreślał, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Szatkowski uczestniczył w zakończonej wczoraj Radzie Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

29 czerwca w szeregach członków Sojuszu lewicy Demokratycznej odbędzie się powszechne referendum i nasi członkowie wyrażą wówczas swoją opinię na temat przystąpienia do koalicji lub samodzielnego startu w wyborach, co wydaje mi się mniej prawdopodobne.

Stanisław Szatkowski dodał, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego atmosfera w partii jest dobra, choć on sam nie fetuje zwycięstwa. Jak mówi jest świadomy dobrego udziału we wspólnym przedsięwzięciu jakim była Koalicji Europejskiej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Stanisławem Szatkowskim

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WORD, emerytura
Rowerem do wolności, czyli uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o ruchu drogowym. W Iławie odbyły się finały wojewódzkie

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - zgodnie mówią przedstawiciele WORD-u w Olsztynie oraz policjanci i nauczyciele. Od 20 lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV