Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
IMIENINY: Maury, Milany, Tomasza
EUR: 4.2746 CHF: 3.6807
USD: 3.5651 GBP: 4.8369
Logowanie
 

Stanisław Żelichowski liderem listy PSL do Europarlamentu

Konwencja wyborcza PSL w Ełku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Jeden prezes Zarządu Głównego PSL na pierwszym miejscu, drugi na ostatnim – tak wygląda lista kandydatów do Europarlamentu z Podlasia oraz Warmii i Mazur, której ostateczna wersja została ustalona na konwencji wyborczej partii, która odbyła się dzisiaj Ełku.

Stanisław Żelichowski, szef PSL na Warmii i Mazurach, jest jedynką na liście, chociaż pierwotnie był na miejscu ostatnim. Poseł chciał, by listę pociągnęli młodzi. Oni maja jednak inne zadania. Kampania wyborcza do Europarlamentu jest krótka i partia szukała ludzi rozpoznawalnych.

Listę z Okręgu nr 3 zamyka szef podlaskiego PSL Wojciech Dzierzgowski. Dla niego start w wyborach będzie sprawdzianem popularności. Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, który ostatecznie nie kandyduje do Europarlamentu, uważa, że lista jest bardzo dobra. Jego zdaniem to lista równych szans.

Według sondaży PSL nie ma większych szans na mandat w okręgu nr 3. (mzbr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w PSL, wybory, partia
Barbara Kudrycka jedynką PO do Parlamentu Europejskiego

Platforma Obywatelska pokazała swoje "jedynki" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Warmii i Mazurach zaskoczenia nie było. Listę warmińsko-mazursko-podlaską otwiera Barbara Kudrycka - była minister nauki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV