Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stanisław Żelichowski wystartuje z ostatniego miejsca

Stanisław Żelichowski – prezes PSL na Warmii i Mazurach. Fot. archiwum

Są już gotowe wstępne listy wyborcze PSL do parlamentu. Kandydatury i kolejność musi jeszcze zaakceptować konwencja wojewódzka, która odbędzie się 24 sierpnia.

Liderką listy do Sejmu w okręgu olsztyńskim będzie najprawdopodobniej posłanka Urszula Pasławska. W czołówce kandydatów mają znaleźć się: wojewoda Marian Podziewski, poseł Tomasz Makowski, który przeszedł do klubu PSL z grupą dawnych działaczy Ruchu Palikota oraz wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk i Sylwia Jaskulska z zarządu województwa.

Jedynką w okręgu elbląskim, obejmującym zachodnią część województwa warmińsko-mazurskiego, ma zostać wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, przewodniczący warmińsko-mazurskiego sejmiku Piotr Żuchowski. Na liście znaleźli się także m.in. były członek zarządu województwa Jolanta Szulc oraz radne sejmiku: Małgorzata Kozioł i Teresa Nowakowska.

W poprzednich wyborach listę ludowców w okręgu elbląskim otwierał prezes ludowców na Warmii i Mazurach Stanisław Żelichowski. Tym razem postanowił wystartować z ostatniego miejsca.

00:00 / 00:00

Stanisław Żelichowski przyznał też, że przed jesiennymi wyborami rozważał kandydowanie do Senatu w okręgu, w którym mieszka, obejmującym powiaty iławski, ostródzki, nowomiejski i działdowski.

Ostatecznie jednak PSL poprze w tym okręgu prof. Wojciecha Maksymowicza, który wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Wojciech Maksymowicz był ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, obecnie jest dziekanem wydziału nauk medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Był politykiem Platformy Obywatelskiej, a w 2013 roku na kilkanaście miesięcy związał się z ugrupowaniem Jarosława Gowina.

 

(pap/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, wybory
Partia KORWIN bojkotuje wrześniowe referendum

Mariusz Filipowicz jedynką na liście KORWIN w okręgu olsztyńskim. To debiut w wyborach parlamentarnych przedsiębiorcy z Ełku. Podczas dzisiejszej konferencji w Parku Solidarności w Ełku działacze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV