DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach – 2. dzień

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Fot. Krzysztof Roznowski

To był pełen emocji i… pełen deszczu dzień Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach.

Turniej kobiet

Grupa M
Najpierw na boiska przy jeziorze Szeląg Mały wyszły polskie pary kobiece. Renata Bekier i Agata Oleksy wygrały 2:1 z Włoszkami Giorią i Giombini i przedłużyły swoje szanse na awans z grupy.

Wyniki 2. kolejki grupy M
Bekier-Oleksy (Polska) – Gioria-Giombini (Włochy) 2-1 (9:21, 21:19, 15:10)
Lili-Seixa (Brazylia) – Elwin-Iatika (Vanuatu) 2:0 (21:10, 21:13)

…………………………

Grupa B
Daria Paszek i Katarzyna Kociołek, które uległy 0:2 Słowaczkom: Dubovcovej-Nestarcovej i praktycznie już nie mają szans na wyjście do drugiej rundy.

Wyniki 2. kolejki grupy B
Xue-Zhang Xi (Chiny) – Nystrom Em.-Nystrom (Finlandia) 0:2 (17:21, 14:21)
Dubovcova-Nestarcova (Słowacja) – Paszek-Kociołek (Polska) 2:0 (21:9, 21:16)

…………………………

Grupa A
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały 2:1 z Niemkami Bieneck-Großner. Polki są już pewne awansu.

Wyniki 2. kolejki grupy A
Kołosinska-Brzostek (Polska) – Bieneck-Großner (Niemcy) 2:1 (21:16, 15:21, 17:15)
Forrer-Vergé-Dépré(Szwajcaria) – Minusa-Ikauniece (Łotwa) 2:1 (21:12, 18:21, 16:14)

Turniej mężczyzn

Grupa A
Polski eksportowy zespół – Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel wygrał 2:0 z Hiszpanami – Lario-Monfortem. Grzegorz Fijałek nie ukrywał, że zawsze trudno się gra w inauguracyjnym meczu. Nerwy było widać w drugim secie:

Grzegorz Fijałek

Mariusz Prudel z kolei był zadowolony z końcówki spotkania.

Mariusz Prudel

Wyniki 1. kolejki grupy A
Fijalek-Prudel (Polska) – Lario-Monfort (Hiszpania) 2:0 (21:8, 23:21)
Kapa-McHugh (Australia) – Grimalt-M. Grimalt 2:0 (21:15, 21:19)

…………………………

Grupa L
Na inaugurację Mistrzostw Świata wygrali także Mistrzowie Świata do lat 23 – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy pokonali 2:1 niemiecką parę Dollinger-Windscheif. Nie spoczywamy na laurach i gramy dalej – mówi Piotr Kantor.

Piotr Kantor

Wyniki 1. kolejki grupy L
Dollinger-Windscheif (Niemcy) – Kantor-Łosiak (Polska) 1:2 (19:21, 22:20, 11:15)
Sidorenko-Dyachenko (Kazachstan) – Prokopiev-Bogatov (Rosja) 2:0 (23:21, 21:19)

…………………………

Grupa M
Druga polska para – Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz po zaciętej walce przegrała z Czechami – Kufą i Hadrava 1:2. Nic dziwnego, że po spotkaniu Jakub Szałankiewicz nie był zbyt rozmowny.

Jakub Szałankiewicz

Wyniki 1. kolejki grupy M
Kadzioła-Szałankiewicz (Polska) – Kufa, R.-Hadrava (Czechy) 1:2 (21:19, 19:21, 12:15)
Brouwer-Meeuwsen (Holandia) – Jackson-Leon (Wenezuela) 2:0 (21:16, 21:15)

…………………………

Grupa B
Para Jarosław Lech/Damian Wojtasik grali ze słynnymi Brazylijczykami – Emanuelem i Alisonem. Mecz przy stanie 9:6 dla Canarinhos w I secie… został przerwany z powodu wielkiej ulewy, jaka przeszła nad Starymi Jabłonkami. Po godzinie intensywnych opadów deszczu zza chmur wyszło słońce i udało się to spotkanie dokończyć. Alison i Emanuel wygrali 2:1.

Wyniki 1. kolejki grupy B
Alison-Emanuel (Brazylia) – Lech-Wojtasik (Polska) 2:1 (21:15, 13:21, 15:9)
Plavins-Peda (Łotwa) – Cecchini-Ingrosso P. (Włochy) 2:0 (21:17, 21:16)

(pswin/bsc/łw)

Więcej w siatkówka plażowa, Stare Jabłonki
MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach – 1. dzień

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach - rozpoczęte! W poniedziałek (01.07) - pierwsze mecze grupowe rozegrały panie. ............................................................ Grupa B Daria Paszek i Katarzyna...