Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
IMIENINY: Agnieszki, Amalii, Czecha
EUR: 4.1665 CHF: 3.4777
USD: 3.3693 GBP: 4.777
Logowanie
 

Stare Jabłonki ponownie staną się stolicą sportu plażowego. I nie chodzi o siatkówkę …

Fot. olsztyn.tvp.pl

W małej miejscowości nad jeziorem Szeląg Mały od 9 do 11 czerwca odbędą się tam eliminacje do Klubowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski.

Nie zabraknie także najlepszych reprezentacji. Będzie to bowiem ostatnie przetarcie przed Mistrzostwami Europy, które 20 czerwca rozpoczną się w Zagrzebiu.

– To pierwszy krok w kierunku realizacji większego projektu. Nie za rok, ale za dwa lata chcielibyśmy zorganizować w Starych Jabłonkach Mistrzostwa Świata – przyznaje organizator turnieju eliminacyjnego Tomasz Dowgiałło.

00:00 / 00:00

W biało-czerwonych barwach podczas turnieju w Starych Jabłonkach, zobaczymy między innymi bramkarza Warmii Traveland Olsztyn Łukasza Zakretę, który otrzymał niedawno powołanie do reprezentacji. Łukasz Zakreta wyjaśnia zasady zdobywania bramek w plażowej odmianie piłki ręcznej.

00:00 / 00:00

9 czerwca w Starych Jabłonkach rozpoczną się pierwsze Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa. Turniej seniorów rozpocznie się dzień później.

 

(PSwiniarski/BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Studenci przejęli władzę w Olsztynie, będą rządzić do niedzieli. Barwna parada oficjalnie rozpoczęła tegoroczne juwenalia

W stolicy Warmii i Mazur rozpoczęły się studenckie juwenalia, czyli popularna w całym kraju Kortowiada. Impreza co roku przyciąga ponad 150 tysięcy ludzi nie tylko z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV