Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta kętrzyński Ryszard Niedziółka odwołany ze stanowiska

Ryszard Niedziółka

W głosowaniu tajnym za jego odwołaniem opowiedziało się 12 powiatowych radnych.

W sesji nie uczestniczył wicestarosta Michał Krasiński, a 5 radnych  i główny zainteresowany Ryszard Niedziółka, nie wzięli udziału w głosowaniu. Była to czwarta próba odwołania starosty.

Do zmiany na stanowisku dążył burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman (PSL). Wcześniej to on namówił byłego prezesa spółki Philips Kętrzyn do startu w wyborach do rady powiaty z listy PSL.

Po wyborze na stanowisko Ryszard Niedziółka zaczął prowadzić samodzielną politykę, wówczas burmistrz zaczął go atakować, m.in. za sposób zarządzania szpitalem powiatowym oraz za nie pozyskanie dotacji na remont basenu.

Wniosek o dowołanie starosty składali radni PSL, powiązani zawodowo i politycznie z burmistrzem Kętrzyna i zarazem szefem struktur powiatowych PSL. Do skutecznego odwołania starosty potrzeba było dwunastu głosów „za”. Opozycyjna wobec starosty i zarządu grupa radnych liczyła jak dotąd jedenaście osób. Głównie dlatego wszystkie wcześniejsze próby zmiany starosty spełzły na niczym.

Źródło: ketrzynnews.pl/A.Socha
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konflikt z powodu przepełnionych podstawówek w Olsztynie. PiS zapowiada, że jeśli wygra wybory otworzy nową szkołę

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się utworzenia nowej szkoły na Nagórkach i krytykują finalną decyzję o przeniesieniu uczniów klas 7 i 8 z SP30 do placówki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV