Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta przeciwny decyzji ws. zakładu utylizacji akumulatorów

Fot. archiwum RO

Starosta kętrzyński nie zgadza się na wznowienie pracy zakładu utylizacji akumulatorów w Korszach na dotychczasowych warunkach.

Tadeusz Mordasiewicz uważa, że zakład wciąż jest niebezpieczny dla otoczenia, mimo że wojewódzka inspekcja sanitarna – po najnowszych wynikach badań przedstawionych przez właściciela zakładu – uznała, że może on wznowić pracę. Firma planuje zrobić to w kwietniu, a starosta kętrzyński chce się odwołać do głównego inspektora sanitarnego:

00:00 / 00:00

Kontrole wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska wykazały złą gospodarkę odpadami, nieprawidłowy rozładunek i składowanie akumulatorów w Korszach. Stwierdzono też przekroczenie dopuszczalnych ilości odpadów. Zakład w minionym roku przyjął do utylizacji ponad 13 tysięcy ton baterii akumulatorów, a pozwolenie ma na 11 tysięcy ton.

WIOŚ stwierdził także, że pozwolenie zintegrowane, na podstawie którego działa zakład, nie daje zabezpieczenia przed przedostawaniem się ołowiu do środowiska. Nie wydał jednak decyzji o wstrzymaniu pracy, tylko przekazał sprawę do urzędu marszałkowskiego. Tam trwa postępowanie dotyczące cofnięcia lub zmiany pozwolenia na działalność firmy. Decyzja zapadnie do końca marca. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Korsze, zakład utylizacji akumulatorów
Zakład w Korszach od kwietnia wznawia produkcję

Zakład Utylizacji Akumulatorów w Korszach, który zdaniem mieszkańców, truje ludzi może wznowić produkcję. Chociaż przeprowadzone w styczniu kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazały nieprawidłowości, te dotyczą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV