Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starsza pani na bruku

81-latka z Kętrzyna z dnia na dzień stała się osobą bezdomną.

Przez ostatnich 40 lat pani Bogumiła mieszkała w mieszkaniu komunalnym, później przepisała prawa do niego najmłodszemu synowi, który zamieszkał tam razem z żoną. Niedługo po tym małżeństwo wykupiło lokal na własność. Syn pani Bogumiły rozwiódł się z żoną i w czerwcu tego roku dokonano sądowego podziału majątku. Była żona otrzymała mieszkanie, mąż lokal pod działalność gospodarczą w centrum Kętrzyna i samochód.

Gdy orzeczenie się uprawomocniło okazało się, że pani Bogumiła nie ma już wstępu do mieszkania zajmowanego przez synową, bo ta zmieniła zamki i nie chce jej u siebie. Syn pani Bogumiły nie chce komentować sprawy, bo jak mówi sam nie ma gdzie mieszkać i nocuje w firmie którą prowadzi.

Pani Bogumiła ma jeszcze trójkę dzieci, jednak żadne z nich nie może się nią zająć z powodu chorób i zamieszkania w wielopokoleniowych mieszkaniach. Dlatego decyzją sądu, starsza pani została umieszczona w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

Posłuchaj audycji Leszka Tekielskiego i Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

 

(ltek/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomność, mieszkanie, Śliska Sprawa, bezdomna, staruszka
Część ewakuowanych z Donbasu czeka na lokale

Nie wszystkie rodziny ewakuowane z Donbasu rozpoczną jutro samodzielne życie w Polsce tak, jak zapowiadał wcześniej resort spraw wewnętrznych. Wszystko przez przedłużające się remonty lokali, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV