Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starszy kapitan Rafał Melnyk: Maj jest naszym miesiącem świętowania

Rafał Melnyk. Fot. A. Podbielska

 

 Tor przeszkód,  pokazy ratownictwa i prawdziwy pożar.  To  niektóre z atrakcji festynu rodzinnego z okazji  Dnia Strażaka na olsztyńskiej Starówce.

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego i Izabeli Malewskiej był starszy kapitan Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

R. Melnyk: Zapraszamy ludzi na Rynek Starego Miasta w Olsztynie. Odbędzie się tam nasz wspólny festyn rodzinny z okazji Dnia Strażaka.

I. Malewska: W ostatnim czasie w wielu miejscowościach mieliśmy okazję widzieć, że straż świętuje.

R. Melnyk: Maj jest naszym miesiącem świętowania. W każdej komendzie powiatowej odbywają się takie uroczystości. Musimy pokazać, że nie tylko ciężko pracujemy, ale potrzebujemy też czasu na wytchnienie.

K. Kaszubski: Marzeniem każdego chłopaka jest przejechać się wozem strażackim na sygnale.

R. Melnyk: Nie każdemu jest to dane. Oby jak najrzadziej trzeba było jeździć na sygnale, ale faktycznie jest to duże wrażenie.

K. Kaszubski: Będzie możliwość naciśnięcia syreny?

R. Melnyk: Będzie możliwość zapoznania się z naszym sprzętem. Stawiamy nacisk na sprzęt z minionej epoki. Mamy nawet starą drabinę, którą będziemy używać. Serdecznie zapraszamy, bo będzie co oglądać.

Posłuchaj rozmowy z kapitanem Rafałem Melnykiem.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Bliższe spotkania, Dzień Strażaka
Kleszcze atakują!

Jak się okazuje, kleszcze atakują nie tylko w lasach. Dodatkowo ciepłe zimy sprawiają, że jest ich coraz więcej. Na Warmii i Mazurach jest średnio dwa razy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV