Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Start Elbląg przygotowuje się do kolejnego sezonu. Są pierwsze wzmocnienia

Fot. A. Dembińska

Start Elbląg kompletuje skład na nowy sezon. Proces licencyjny drużyn, które zgłosiły się do gry w Superlidze piłki ręcznej kobiet, potrwa do końca czerwca. Podobnie jak ostatnio, w elicie ma wystartować 8 zespołów.

Jak zapewniają władze elbląskiego klubu, również są na ostatniej prostej w przygotowywaniu stosownych dokumentów. A na parkiecie w kolejnym sezonie zobaczymy dotychczasowe filary drużyny, ale nie zabraknie również nowych twarzy.

W szeregach Startu zobaczymy dobrze znaną i doświadczoną rozgrywającą, Joannę Wagę. Klub zakontraktował ją na kolejny rok, który będzie jej ósmym z rzędu w elbląskiej ekipie. Umowę przedłużono również Justynie Świerczek, która w poprzednim sezonie na parkiecie nie pojawiła się ani razu z powodu poważnej kontuzji. Kiedy była gotowa do powrotu, plany pokrzyżowała jej pandemia.

W Starcie ponownie zagra także Alicja Pękala oraz Aleksandra Dronzikowska. Pierwszą nową zawodniczką w ekipie Andrzeja Niewrzawy jest natomiast Joanna Gędłek. Do Elbląga trafiła z KS Kościerzyna, czyli trzeciej drużyny I ligi grupy A w zakończonym przedwcześnie sezonie.

A przypomnijmy, że ten sezon przerwany przez pandemię Start zakończył na 6. miejscu w ligowej tabeli.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Start Elbląg
Koniec sezonu Superligi piłkarek i piłkarzy ręcznych. Poznaliśmy Mistrzów Polski

Superliga szczypiornistek i szczypiornistów zakończona - poinformowały władze rozgrywek. Tym samym zawodniczki Startu Elbląg zakończyły sezon na szóstym miejscu. Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV