Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Startuje nabór do dwóch sekcji konkursowych WAMA Film Festiwalu

Fot. Przemysław Skrzydło / WingPress

Organizatorzy informują, że zgłoszenia można przesyłać do 10 września.

– Jak co roku, szukamy filmów związanych z najważniejszymi problemami współczesnego świata, oscylującymi wokół tematu wielokulturowości, funkcjonowania różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych  – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu.

Dlatego kluczem selekcji do konkursu fabuł jest kryterium współprodukowania obrazu przez ekipy z różnych krajów. Koprodukcja filmowa jest siłą rzeczy zapisem dialogu międzykulturowego. To widać na ekranie i to pasuje do moich rodzinnych stron – Warmii i Mazur.

-dodaje Marcin Kot Bastkowski.

Podczas WAMA Film Festival tradycyjnie obradować będą dwa składy jurorskie, złożone z twórców i krytyków filmowych. Pula nagród poszerzy się w tym roku o jedną znaczącą pozycję, która powinna zainteresować przede wszystkim filmowców stawiających pierwsze kroki w branży. Poza tradycyjnymi Grand Prix w obu konkursach po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna za najlepszy debiut.

W Konkursie Filmów Krótkich swoją nagrodę przyzna również Jury Warmii i Mazur, które zastąpi funkcjonujące przez cztery lata Jury Mniejszości Kulturowych. Wręczone zostaną także nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Z kolei w Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych, poza nagrodą główną, zostanie przyznana nagroda publiczności.

Wyniki selekcji pojawią się na stronie festiwalu do 17 września. Piąta edycja WAMA Film Festival w Olsztynie odbędzie się między 9 a 13 października.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WaMa Film Festival
WAMA Film Festival w Olsztynie z patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

5. edycja WAMA Film Festival coraz bliżej – projekcje festiwalowe, warsztaty i szereg wydarzeń towarzyszących odbędą się między 9 a 13 października. Prace organizacyjne nabierają tempa,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV