Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sterylizacja i kastracja kotów

Te najmłodsze i najsłabsze żyją  zaledwie kilka dni lub tygodni. Ludzie zazwyczaj ich nie widzą i nie mają pojęcia, że mieszkają wokół nich, w piwnicach, ogrodach, szopach.

Mowa o kotach i małych bezdomnych kociętach, do których pracownikom schronisk czy wolontariuszom ciężko dotrzeć. Często zapadają na różnorodne choroby, które kończą się śmiercią. Dlatego dziś w audycji „Cztery łapy” chcemy zająć się tematem sterylizacji i kastracji oraz dostępności tych zabiegów. Sprawdzimy też, w jakich sytuacjach można je wykonać bezpłatnie.

Gośćmi audycji są Barbara Zarucka, szefowa Schroniska „Psi Raj” w Pasłęku oraz Mirella Wiśniewska i Anna Kossakowska-Krajewska – miłośniczki zwierząt, które współpracują z organizacjami pro zwierzęcymi.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś polecamy Państwa uwadze pręgowanego kota Krakersa, który mieszka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku. To nietypowej urody kociak, który szuka nowego domu.

Krakers to młody, około 4 miesięczny kocurek. Trafił do schroniska wraz z rodzeństwem. To przyjacielski kot, choć przy pierwszym kontakcie jest lekko bojaźliwy. Krakers lubi kontakt z innymi kotami. Jego cechą charakterystyczną jest nieco nieproporcjonalny dłuższy pyszczek. Potrafi załatwiać się do kuwety.

 

Polecamy także dwa kociaki, które sa podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Olsztynie, a obecnie przebywają w domu tymczasowym. Szaro bura kotka to Abi, a trójkolorowa to Yuki. Są siostrami obecnie maja 10 tygodni. Są bardzo żywymi kociakami.  Abi i Yuki nie mogą bez siebie żyć i dlatego do adopcji muszą iść razem. Numer telefonu: 664013006

Autor: M. Szczygło
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kot
Alergie odzwierzęce

Alergia na zwierzęta to bardzo powszechny problem. Szacuje się, że alergia tylko na koty i psy występuje u 4 do 10 procent populacji. Alergia na domowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV