Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sterylizacja i kastracja zwierząt

Fot. P. Getka

W kolejnej audycji „Cztery łapy” zajęliśmy się tematem sterylizacji i kastracji zwierząt. Są to przede wszystkim zabiegi profilaktyczne, ale także ograniczają bezdomność zwierząt.

Naszym gościem była Anna Barańska – weterynarz i dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie, która wyjaśniła wszystkie zawiłości tego zabiegu. Pytaliśmy między innymi o to, w jakich okolicznościach powinno się poddawać zwierzęta zabiegom sterylizacji lub kastracji i o  szczegóły tych zabiegów.

Zapraszamy do wysłuchania audycji

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI:

Billy

Billy – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie

W tym roku Billy zajął niechlubne pierwsze miejsce w rejestrze Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. Oznacza to, że jest najdłużej przebywającym w placówce podopiecznym, który trafił pod skrzydła przytuliska w 2006 roku. Billy jest pięknym, długowłosym psem, ma około 14-15 lat. Wiek jednak nie przeszkadza mu by wciąż spacerować z wolontariuszami. Billy dogaduje się z innymi psiakami, lubi kontakt z człowiekiem, niedawno odwiedził nawet psiego fryzjera. Niestety i to nie pomogło mu w znalezieniu domu. Pomóżmy znaleźć Billy’emu dom. Niech w ogóle dowie się co to znaczy. Kontakt: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie 89 526 82 15.

Pola

Pola – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie

Pola jest uroczą, przemiłą seniorką, która stosunkowo niedawno pojawiła się w schronisku. Jej dotychczasowa Pani zmarła, a Pola zamieniła ciepłą kanapę na schroniskowy boks. Mimo to, wciąż jest pełna optymizmu. Sunia łaknie kontaktu z człowiekiem, chętnie wychodzi na spacery. Lubi też być brana na ręce. Pola, mimo małych rozmiarów ma wielki charakter. Dogaduje się z innymi pieskami. Zdrowie jej dopisuje, przyjmuje jednak leki na serce. Idealnie odnajdzie się w mieszkaniu jako towarzysz podczas codziennych obowiązków. Kontakt: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie 89 526 82 15.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sterylizacja
Giżycko za darmo wysterylizuje bezpańskie kotki. Akcja obejmuje również koty domowe

Zapobieganie rozmnażaniu zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych, to najskuteczniejsza forma zmniejszenia ich populacji. Dlatego Urząd Miasta w Giżycku rozpoczyna akcję sterylizacji kotów. Trudno policzyć, ile bezdomnych kotów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV