Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Stomil kończy zgrupowanie

fot. Artur Szczepański

Olsztynianie zakończyli zgrupowanie w Warce i przenoszą się bliżej Sieradza, gdzie w sobotę zagrają mecz rundy wstępnej Pucharu Polski.

Stomil pozyskał ostatnio Artura Siemaszkę i Pawła Baranowskiego, który cztery lata temu odchodził jako czołowy obrońca biało – niebieskich. Początkowo świetnie radził sobie w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów. Później jednak nie było tak kolorowo. Transfery do Erzgebirge Aue, Podbeskidzia Bielsko – Biała i Wigier Suwałki okazały się niewypałami.  Trener Stomilu, Tomasz Asensky nie ma jednak wątpliwości:

Paweł nie oduczył się grać w piłkę. Duży wpływ na jego losy miała kontuzja kolana, której doznał wyjeżdżając do zespołu z Aue. Potem nikt na niego tak naprawdę nie postawił, a młody piłkarz potrzebuje gry.

Dla mnie jest to sprawdzony „materiał”. Wiem na co go stać. To twardy piłkarz o silnym charakterze. Oprócz dobrej gry defensywnej, potrafi także stworzyć zagrożenie w ofensywie, głównie przy stałych fragmentach gry. Jesteśmy zadowoleni z tego transferu.

Jednak nie tylko transfery cieszą trenera Asenskiego:

Z samego zgrupowania jestem zadowolony w 100 %. Mieliśmy świetne warunki, które zapewnił nam klub. Bardzo dobrze przygotowana była murawa stadionu w Warce, dzięki czemu mogliśmy dużo trenować z piłkami. Pracowaliśmy także nad motoryką, wszystkie założenia zostały zrealizowane.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Tomaszem Asenskim.

00:00 / 00:00

 

Autor: Maciej Świniarski

Redakcja: Adrian Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Warka, Paweł Baranowski, Artur Siemaszko
W Stomilu idą zmiany

Ostatnie dni przyniosły wiele informacji dla kibiców olsztyńskiego Stomilu. Jedna z nich jest związana ze stadionem. Po pracach remontowych jakie wskazał PZPN, klub zgłosił olsztyński stadion...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV