DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Stomil oddał mecz Wigrom. Wynik 1:4 dla gości

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki, fot. Artur Szczepański

W ostatniej kolejce Nice I Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki aż 1:4 (0:0). Honorową bramkę dla Stomilu strzelił z rzutu karnego Krzysztof Szewczyk. Swojego rzutu karnego nie wykorzystał Wiktor Biedrzycki.

W Olsztynie spotkały się dwie drużyny, które zakończyły już ligową walkę – Stomilowi nie groził już spadek z ligi, goście już wcześniej stracili szanse na włączenie się w walkę o awans do Ekstraklasy.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, co dobrze oddawało przebieg spotkania na boisku. Pierwsze 15 minut przewagę na boisku mieli gospodarze, potem gra się wyrównała, a do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Wigier. Bramki jednak w tej części gry nie padły.

Pierwsza bramka padła w 50. minucie – sędzia podyktował rzut karny dla Wigier, który na bramkę zamienił Kamil Zapolnik. Dwie minuty później było już 1:1. Ponownie rzut karny, tym razem z drugiej strony boiska, na bramkę zamienił Krzysztof Szewczyk. W 56. minucie po raz drugi na prowadzenie Wigry wyprowadził Zapolnik, tym razem jednak z akcji, płaskim strzałem pokonał debiutującego w I lidze Adriana Serowca. W 65. minucie błąd obrońców i Damian Kądzior, który znalazł się w doskonałej sytuacji, podwyższył na 3:1. W 78. minucie w polu karnym sfaulowany został Wiktor Biedrzycki, do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i… uderzył fatalnie – jego strzał obronił Hieronim Zoch. Wynik meczu w 89. minucie ustalił Robert Dadok, który dobił obronione uderzenie z rzutu wolnego.

Było to ostatnie spotkanie w sezonie 2016/2017. Do Ekstraklasy awansowały Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze. Z ligą pożegnały się MKS Kluczbork, Znicz Pruszków i Wisła Puławy. Na ostateczne rozstrzygnięcie czeka jeszcze Bytovia Bytów, która zajęła miejsce barażowe.

Teraz przed nami nerwowe oczekiwanie na decyzje Komisji Licencyjnej, która zadecyduje czy w przyszłym sezonie zobaczymy naszą drużynę na pierwszoligowych boiskach. Pierwsze informacje powinny pojawić się już jutro.

Dodajmy, że po meczu trener Adam Łopatko pożegnał się z klubem.

Stomil Olsztyn: 1. Adrian Serowiec – 3. Marcel Ziemann, 4. Jarosław Ratajczak (84, 20. Wojciech Dziemidowicz), 87. Arkadiusz Czarnecki, 31. Tomasz Wełnicki (72, 24. Jakub Mosakowski) – 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech (59, 11. Karol Żwir), 14. Tsubasa Nishi, 15. Paweł Wojowski, 16. Jakub Piotrowski – 10. Krzysztof Szewczyk.

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 18. Janusz Bucholc, 25. Damian Gąska (80, 16. Artur Bogusz), 3. Rafał Remisz, 15. Frank Adu Kwame – 11. Damian Kądzior, 10. Mateusz Radecki, 4. Adrian Karankiewicz (45, 8. Rafał Augustyniak), 19. Maciej Wichtowski, 20. Adam Ryczkowski (59, 6. Robert Dadok) – 24. Kamil Zapolnik.

oksstomilolsztyn/asocha

Przeczytaj poprzedni wpis:
Patryk Kun najlepszym piłkarzem Stomilu Olsztyn – zwyciężył w plebiscycie Słuchaczy Polskiego Radia Olsztyn!

Patryk Kun został najlepszym piłkarzem Stomilu Olsztyn w tym sezonie według Słuchaczy Polskiego Radia Olsztyn. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Skiba, a na trzecim -...