DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 1:1

W meczu 29. kolejki I ligi piłki nożnej Stomil Olsztyn zremisował przed własną publicznością z GKS-em Tychy 1:1.

Olsztynianie musieli „gonić” wynik niemalże od początku spotkania, gdyż już w ósmej minucie bramkę dla tyszan – precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego – zdobył weteran polskich boisk Piotr Rocki. Tuż przed przerwą Łukasz Suchocki wykorzystał prezent od obrońcy gości, który podał piłkę wprost pod nogi olsztyńskiego pomocnika.

Dzięki zdobytemu punktowi biało-niebiescy powiększyli przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w walce o utrzymanie w I lidze. Zarówno Warta, jak i Okocimski przegrali swoje mecze i tym samym tracą do Stomilu odpowiednio 4 i 7 punktów.

…………………………………………..

Pomeczowe komentarze

Trener olsztynian – Zbigniew Kaczmarek

00:00 / 00:00

Trener GKS-u Tychy – Piotra Mandrysza – konferencję prasową zaczął od… wspomnień

Strzelec jedynej bramki dla Stomilu – Łukasz Suchocki – żałował zwłaszcza początku meczu.

Strzelec pierwszej bramki w tym meczu – Piotr Rocki – z GKS-u Tychy.

(rozmawiał Maciej Świniarski)

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 1:1 (1:1)
0:1 – Rocki (8′), 1:1 – Suchocki (45′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Andrzej Niewulis, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (85′ Michał Glanowski), Paweł Kaczmarek – Paweł Piceluk (72′ Szymon Kaźmierowski).
GKS Tychy:
Piotr Misztal- Maciej Mańka, Tomasz Balul, Mariusz Masternak, Adrian Chomiuk – Łukasz Małkowski (79′ Damian Szczęsny), Mateusz Kupczak, Ivica Žunić, Bartłomiej Babiarz (89′ Adam Imiela), Piotr Rocki – Jakub Bąk (67′ Mateusz Bukowiec).

Komplet wyników 29. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013
Miedź Legnica – GKS Katowice 0:2 (0:0)
Kolejarz Stróże – Olimpia Grudziądz 0:0
Bogdanka Łęczna – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)
Cracovia – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:1)
Warta Poznań – Flota Świnoujście 1:2 (1:2)
Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
Arka Gdynia – Okocimski KS Brzesko 3:1 (0:1)
Łódzki KS – Polonia Bytom 0:3 (walkower)

Sytuacja w tabeli
Po 29. kolejkach spotkań na czele I ligi jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza (58 pkt., bramki: 51-22). Stomil jest na 14. miejscu (30 pkt., bramki: 32-37). (mśwn/łw)

Więcej w piłka nożna, Slider, I liga
Rafał Gikiewicz o finale Pucharu Polski

W środę piłkarze Legii Warszawa zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum - Puchar Polski. Podopieczni Jana Urbana pokonali w finałowym dwumeczu Śląsk Wrocław. W pierwszym spotkaniu...