Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil Olsztyn ma nowego większościowego właściciela. Wieczorem zakończyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Michał Brański. Fot. Ł.Węglewski

Nowym większościowym właścicielem spółki, zgodnie z przewidywaniami, został Michał Brański, który od ponad 20 lat jest związany z branżą internetową.

Pierwszą i najważniejszą decyzją Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy było przyjęcie uchwały dotyczącej podwyższenia kapitału zakładowego spółki. 84 procent akcji Stomilu Olsztyn SA zostało sprzedanych spółce należącej do Michała Brańskiego.

Powołano również nową radę nadzorczą w składzie: przewodniczący – Michał Brański oraz członkowie: Ireneusz Sobieski, Bogusław Żmijewski i Michał Żukowski. Nowa Rada Nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Macieja Radkiewicza z funkcji prezesa Zarządu. Jego następcą został Robert Jurga – biznesmen związany z regionem od blisko dekady, choć bez doświadczenia w piłce nożnej.

Jednym z głównych celów nowego właściciela spółki Stomil Olsztyn w nowy sezonie jest między innymi poszerzenie współpracy ze sponsorami z Warmii i Mazur. Jutro w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, spółka, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, Michał Brański
Stomil Olsztyn zmienił właściciela. Radni zdecydowali o sprzedaży i dokapitalizowaniu klubu

Podczas nadzwyczajnej sesji rada miasta zdecydowała o zbyciu akcji Stomilu Olsztyn S.A. inwestorowi oraz o dokapitalizowaniu spółki  kwotą 4 milionów złotych przez 3 lata. Podczas głosowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV