Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil Olsztyn na ostatniej prostej przygotowań do ligowej inauguracji

Fot. stomilolsztyn.com

Piłkarze Stomilu Olsztyn wrócili z ostatniego obozu przygotowawczego przed inauguracją Fortuna 1. Ligi.

Podopieczni Piotra Zajączkowskiego rozegrali w Kórniku (w województwie wielkopolskim) dwa sparingi – z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska, który zremisowali 2:2 i pokonali miejscową Kotwicę 3:2. Na zakończenie zgrupowania, we Wronkach biało-niebiescy zmierzyli się towarzysko z drugoligowymi rezerwami Lecha Poznań i wygrali 1:0.

Wykonana praca zaowocuje w lidze – mówi kapitan Stomilu – Janusz Bucholc:

W przyszłym tygodniu będziemy już przygotowywać się bezpośrednio do pierwszego meczu. Na obozie trenowaliśmy dwa razy dziennie, więc mieliśmy solidną dawkę obciążeń. Tutaj jednak praca była na zupełnie innym poziomie, dużo przyjemniejsza niż na obozie w Nieborowie. Do meczu z rezerwami Lecha Poznań podeszliśmy jak do meczu ligowego, na wysokim poziomie. To było fajne przetarcie, bo nasz przeciwnik był zasilony bodajże sześcioma zawodnikami pierwszego zespołu. Byliśmy lepsi i to dobry prognostyk przed meczem z Bełchatowem.

00:00 / 00:00

Pierwszy mecz ligowy Stomil Olsztyn rozegra już w sobotę o 19 w Bełchatowie z GKS-em.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn
Remis Stomilu Olsztyn w sparingu z Polonią Środa Wielkopolska. „Oczekiwaliśmy lepszej gry”

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą pierwszy sparing podczas obozu przygotowawczego w Kórniku. Biało-niebiescy zremisowali z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska 2:2. Bramki dla olsztynian zdobyli Artur...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV