DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn lepszy od Warty Poznań. Olsztynianie zakończyli sezon w środku tabeli

W ostatniej kolejce piłkarskiej Fortuna 1 ligi Stomil Olsztyn pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała szczęśliwego zakończenia sezonu dla Stomilu Olsztyn. Podopieczni Adama Majewskiego przez pierwsze 45 minut skonstruowali 3 – 4 akcje ofensywne, które mogły zagrozić bramkarzowi Warty Poznań Adrianowi Lisowi. Najbliżej zdobycia bramki był w 16. minucie Koki Hinokio, ale piłka po technicznym strzale minęła słupek bramki gospodarzy.

Warta natomiast groźnych akcji ofensywnych pod bramką debiutującego w barwach Stomilu Łotysza – Vjačeslava Kudrjavcevsa w pierwszej połowie miała dwa razy więcej. Co gorsza jedną z nich wykorzystała. W 31. minucie meczu nieporozumienie w szeregach Stomilu Olsztyn wykorzystał Mateusz Szczepania, który z metra piętką skierował piłkę do bramki.

Druga połowa to śmielsze poczynania w ataku biało-niebieskich, a punktem zwrotnym okazały się dwie zmiany. Wiktora Biedrzyckiego w 48. minucie zastąpił Janusz Bucholc, a 14 minut później Sama van Huffela zmienił Skender Loshi. W 65. minucie meczu, po dośrodkowaniu w pole karne Warty, Skender Loshi celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Wielkopolanie dwoili się i troili, aby ponwnie wyjść na prowadzenie, ale Stomil kontrował sytuację na boisku. 9 minut przed końcem meczu Koki Hinokio dostał piłkę w polu karnym Warty i celnym strzałem umieścił ją w siatce.

Ostatnie minuty, to rozpaczliwe ataki Warty Poznań. Wynik jednak nie uległ zmianie. Było to pierwsze wyjazdowej zwycięstwo Stomilu w 2020 roku.

Piłkarze z Olsztyna z dorobkiem 46 punktów  i zakończyli sezon na 10. miejscu w tabeli Fortuna 1 ligi.

………………

Posłuchaj pomeczowych komentarzy

– Pokazaliśmy charakter. Wiedzieliśmy, że Warta będzie osłabiona, ponieważ w najbliższych dniach czeka ją bardzo ważne spotkanie barażowe o awans do ekstraklasy. Nie mniej to nie umniejsza rezultatu. Mecz nie był wybitnym widowiskiem – przyznaje trener Stomilu –  Adam Majewski.

00:00 / 00:00

Kapitan i obrońca Stomilu, Janusz Bucholc przyznaje – jako zawodnik oczekuję od siebie więcej – podobnie jak od całej drużyny.

Cieszymy się, że fajnie zakończyliśmy ligę. Tym bardziej, że zwycięstw na wyjeździe nie było za dużo – podkreśla obrońcy Stomilu – Serafin Szota.

………………

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

…………….

Warta Poznań – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)
1:0 – Mateusz Szczepaniak (31′) 1:1 – Skënder Loshi (65′), 1:2 – Koki Hinokio (81′)
Warta Poznań: Adrian Lis – Jakub Kuzdra (87′ Michał Grobelny), Tomasz Boczek, Filip Małek, Nikodem Fiedosewicz – Jakub Apolinarski (73′ Mariusz Rybicki), Adrian Laskowski, Krzysztof Danielewicz, Serhij Napołow – Mateusz Szczepaniak (78′ Dominik Smykowski), Gracjan Jaroch.
Stomil Olsztyn: Vjačeslavs Kudrjavcevs – Serafin Szota, Mateusz Bondarenko, Wiktor Biedrzycki (48′ Janusz Bucholc), Jakub Mosakowski, Jonatan Straus (78′ Jakub Staszak) – Sam van Huffel (63′ Skënder Loshi), Wojciech Hajda, Jakub Tecław, Koki Hinokio – Szymon Sobczak.

…………….

Komplet wyników 34 (ostatniej) kolejki spotkań I ligi piłki nożnej w sezonie 2019/2020

Tabela końcowa I ligi piłki nożnej – sezon 2019/2020

Klasyfikacja końcowa I ligi piłki nożnej w sezonie 2019/2020. Źródło: 90minut.pl