DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn przegrał kolejne ligowe spotkanie. Biało-niebiescy nie dali rady Miedzi Legnica

Zaczęło się bardzo dobrze, a skończyło  porażką. Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w 31. kolejce Fortuna 1szej Ligi na własnym stadionie z Miedzią Legnica 1:2.

Bramkę dla „Biało-Niebieskich” strzelił już w 6 minucie spotkania Szymon Sobczak. Wyrównał w 60 minucie Kacper Kostorz, a wynik na 3 minuty przed końcem meczu Nemanja Mijusković.

Posłuchajmy trenera Stomilu Adama Majewskiego.

00:00 / 00:00

Jechaliśmy do Olsztyna po 3 punkty – przyznał trener Miedzi Ireneusz Kościelniak.

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:2 (1:0).

Bramki
1:0 Szymon Sobczak (6 minuta),
1:1 Kacper Kostorz (60 minuta),
1:2 Nemanja Mijuskovic (87 minuta)

Żółte kartki
Stomil Olsztyn: Koki Hinokio, Wojciech Hajda, Artur Siemaszko, Sam van Huffel, Jonatan Straus.
Miedź Legnica: Maciej Śliwa, Nemanja Mijuskovic, Patryk Makuch.

Spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego sędziował Dominik Sulikowski z Gdańska. Na trybunach było około 700 kibiców.

Piłkarze Stomilu nie potrafią ustabilizować formy w ostatnich tygodniach, przeplatając zwycięstwa porażkami. Tak jest od 7 czerwca. Olsztynienie rozegrali siedem meczów, w których trzykrotnie wygrywali, aby czterokrotnie schodzić z boiska bez punktu. Po zwycięstwie nad Olimpią Grudziądz 2:0 ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przegrała tydzień temu w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 0:2.

W tabeli podopieczni Adama Majewskiego znajdują się na 12. pozycji z „oczkiem” przewagi nad strefą spadkową. Miedź Legnica zajmuje 5. miejsce w tabeli. Sytuacja Stomilu w tabeli 1 ligi mocno się skomplikowała, a najbliższy mecz „Duma Warmii” rozegra już w środę w Niepołomicach z Puszczą.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna
Miedź Legnica kolejnym rywalem Stomilu. Relacje na antenie Radia Olsztyn

W sobotę, 11 lipca o godz. 17.40 Stomil Olsztyn rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Warmii będzie Miedź Legnica. Relacje z meczu na antenie...