DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn przegrywa z Bytovią Bytów 0:1, ale zostaje w 1. lidze! Posłuchaj pomeczowych wypowiedzi zawodników Dumy Warmii

To był jeden z najważniejszych meczów Stomilu Olsztyn w tym sezonie. Duma Warmii rozegrała dziś (28 maja) wyjazdowe spotkanie z Bytovią Bytów. Olsztynianie przegrali 0:1.

Stomil od początku spotkania grał defensywnie. W bramce po przerwie spowodowanej kontuzją stanął Piotr Skiba. Gospodarze stworzyli sobie dużo sytuacji bramkowych. Ta najskuteczniejsza była w 64 minucie spotkania. Gola Dumie Warmii strzelił Janusz Surdykowski.

Mimo przegranej Biało-Niebiescy są pewni utrzymania w Nice 1. lidze, bo Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Wisłą Puławy 0:0.

– Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu i prawie nam się udało – mówił trener Adam Łopatko

00:00 / 00:00

Wątpliwy rzut karny został odgwizdany po tym, jak piłka trafiła w rękę Tomasza Wełnickiego

Kolejny z olsztyńskich obrońców Arkadiusz Czarnecki przyznał, że wynik jest mniej ważny – liczy się utrzymanie

Arkadiusz Czarnecki

Przez defensywne ustawienie nie mógł tym razem poszaleć Patryk Kun

Kapitan Stomilu Paweł Głowacki nie ukrywał, że zespół był z premedytacją ustawiony ultradefensywnie

Paweł Głowacki

Aktywny na boisku był również Igor Biedrzycki

……………………………………………………………………………..

Składy obu drużyn:

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba, 3. Marcel Ziemann, 87. Arkadiusz Czarnecki, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak, 23. Patryk Kun, 93. Igor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki (71′, 97. Wiktor Biedrzycki), 21. Łukasz Jegliński, 14. Tsubasa Nishi – 10. Krzysztof Szewczyk (73′, 11. Karol Żwir).

Żółte kartki dostali: Patryk Kun, Tomasz Wełnicki, Paweł Głowacki, Karol Żwir.

Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad – 8. Sebastian Kamiński, 55. Fran González (76, 19. Lukáš Bielák), 3. Łukasz Wróbel (46, 5. Krzysztof Bąk), 22. Wojciech Wilczyński – 14. Mateusz Klichowicz, 18. Bartosz Wolski, 6. Michał Rzuchowski, 28. Kamil Wacławczyk, 17. Jakub Wilk (78, 7. Omar Monterde) – 11. Janusz Surdykowski.

(K.Piasecka/stomil.olsztyn.pl)

Więcej w Stomil Olsztyn, Adam Łopatko, Bytovia Bytów
Broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn nie dał rady pokonać Olimpii Grudziądz. Pierwsza liga wciąż niepewna :-(

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zdołali pokonać niezwykle wymagającego rywala w kolejnym pierwszoligowym starciu. Broniący się przed spadkiem Stomil przegrał z mającą szanse na awans Olimpią Grudziądz....