Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil Olsztyn rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

Stadion Stomilu Olsztyn. Fot. Przemysław Getka

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Dziś było tylko spotkanie organizacyjne, a z boiska treningowego przy Alei Piłsudskiego skorzystali młodzi piłkarze, którzy dołączyli do pierwszego zespołu.

Plan przygotowań jest bardzo bogaty – mówi trener Stomilu, Piotr Zajączkowski:

Przez pierwsze dwa tygodnie mamy w planie wykorzystanie własnych obiektów, czyli hala, siłownia i boisko ze sztuczną nawierzchnią. W tym czasie rozegramy dwa sparingi – w sobotę o 12 ze Zniczem Biała Piska w Mrągowie, i za dwa tygodnie z Huraganem Morąg na boisku na Dajtkach. Mamy także w planach wyjazd na obóz do Białej Podlaskiej. Później wracamy na swoje obiekty, a następnie jedziemy na gry kontrolne w okolice Łowicza.

00:00 / 00:00

Trener Stomilu podkreślił także, że jest w stałym kontakcie z zawodnikami, którzy zdecydowali się opuścić olsztyński zespół. Chodzi o Wołodymyra Tanczyka i Dominika Kuna. Piotr Zajączkowski zwrócił jednak uwagę, że jeżeli sytuacja finansowa klubu się unormuje, to Ci zawodnicy mogą pozostać w Stomilu.

Jednym z młodych zawodników, którzy będą trenować z „Biało-Niebieskimi” jest skrzydłowy, Maciej Serbintowicz:

Marzę o debiucie w 1 lidze. Teraz trenujemy z pierwsza drużyną regularnie i trzeba to wykorzystać.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy – już w czwartek może się wyjaśnić przyszłość Stomilu Olsztyn. Ma dojść wtedy do spotkania władz miasta oraz klubu z potencjalnym inwestorem.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Piotr Zajączkowski
Stomil Olsztyn ukarany za zaległości finansowe. PZPN odjął klubowi 3 punkty

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała Stomil Olsztyn 3 ujemnymi punktami za niespłacone zobowiązania. Klub zapowiada odwołanie od decyzji. Komentarz prezesa Stomilu Olsztyn Macieja Radkiewicza Maciej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV