Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil Olsztyn to marka, której nie jesteśmy w stanie ocenić pod względem promocji regionu – mówił w Porannych Pytaniach Radosław Nojman

Radosław Nojman/fot. Agnieszka Podbielska

Uroczystości upamiętniające powstanie styczniowe oraz prywatny inwestor zainteresowany Stomilem Olsztyn – to niektóre z tematów poruszone w Porannych pytaniach Radia Olsztyn. Gościem był Radosław Nojman, szef klubu radnych PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta.

Powstanie Styczniowe z 1863 roku, jego uczestnicy i osoby pomagające powstańcom nie są w Olsztynie w dostateczny sposób upamiętnione – uważa Radosław Nojman.

Chcielibyśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości na trwałe upamiętnić w przestrzeni naszego miasta powstańców styczniowych i tych, którzy im pomagali na Warmii. Wkrótce zostanie podjęta inicjatywa nazwania placu po dawnej pętli autobusowej na Jarotach skwerem im. Powstańców styczniowych.

W Olsztynie Powstanie Styczniowe upamiętnione jest obeliskiem w miejscu, gdzie 11 września 1863 r. podczas przemytu broni dla powstańców z Królewca do zaboru rosyjskiego został zatrzymany Wojciech Kętrzyński. Pomnik odsłonięto w 1988 r. przy ul. Jarockiej, vis a vis kościoła p.w. Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła.

Krzysztof Kaszubski zapytał także o sytuację Stomilu Olsztyn. Czy prywatny inwestor powinien być stuprocentowym właścicielem akcji czy tylko pakietu kontrolnego albo udziałowcem? Według Radosława Nojmana miasto nie powinno sprzedawać całości akcji Stomilu Olsztyn prywatnemu tureckiemu inwestorowi. Gość Porannych pytań nie jest jednak przeciwny sprzedaniu części akcji klubu piłkarskiego.

Pod warunkiem, że inwestor okaże się osobą poważną z realnym planem dla klubu. Jednak nie tak od razu. Co do pakietu kontrolnego możemy dyskutować, ale na pewno nie chciałbym, żeby miasto już na tym etapie wychodziło zupełnie. Na pewnym etapie prezydent może powiedzieć „teraz to jest podmiot prywatny, nie interesuje mnie w ogóle kwestia Stomilu Olsztyn”. Przypomnę, że na przestrzeni lat dokapitalizował spółkę, kiedy była potrzeba ratowania Stomilu.

Według nieoficjalnych informacji kupnem klubu zainteresowany jest turecki inwestor Sabri Bekdas. W najbliższą środę na sesji Rady Miasta Olsztyn radni będą dyskutować o sprzedaży klubu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Radosławem Nojmanem

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Stomil Olsztyn, Radosław Nojman, prywatny inwestor
W Olsztynie uczczono 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Powstanie Styczniowe jest określane mianem największego polskiego zrywu narodowego. Wybuchło 22 stycznia 1863 roku. Dziś na olsztyńskich Jarotach przy pomniku Wojciecha Kętrzyńskiego odbyły się uroczystości upamiętniające...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV