DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn w wielkim stylu zgasił Znicz Pruszków! Na stadionie w Olsztynie padło aż 6 goli!

Stomil Olsztyn pokonał Znicz Pruszków 5:1. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn pokonali, przed własną publicznością, walczący o utrzymanie Znicz Pruszków 5:1.

Pierwszą bramkę dla Stomilu zdobył w 45 minucie spotkania Patryk Kun. Kolejne dwa gole wbił w 52 i w 65 minucie Rafał Kujawa. Patryk Kun w 67 minucie strzelił też czwartą bramkę. Piątego gola dla Olsztynian w 89 minucie zdobył Paweł Wojnowski. Samobójczy gol dla Znicza padł w 88 minucie (Arkadiusz Czarnecki).

Rafał Kujawa bardzo cieszył się z kolejnych dwóch goli na koncie. Było to jego siódme i ósme trafienie w sezonie.

00:00 / 00:00

Bardzo dobrze w zespole czuje się wypożyczony z Arki Gdynia, zdobywca piątej bramki, Paweł Wojowski.

Po dzisiejszym spotkaniu Biało-niebiescy mają 27 punktów. W meczu za żółte kartki nie wystąpił Piotr Klepczarek. Do składu powrócił natomiast Arkadiusz Czarnecki. Natomiast w barwach Znicza Pruszków zagrał były zawodnik Stomilu Olsztyn – Andrzej Niewulis.

………………….

Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków 5:1 (1:0)
1:0 – Patryk Kun (44′) 2:0 – Rafał Kujawa (52′), 3:0 – Rafał Kujawa (64′), 4:0 – Patryk Kun (66′) 4:1 – Adrian Paluchowski (86′), 5:1 – Paweł Wojowski (88′)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba, Marcel Ziemann, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak, Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński, Jakub Piotrowski, Grzegorz Lech, Patryk Kun, Rafał Kujawa

Znicz Pruszków: Piotr Misztal, Michał Kucharski, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz, Aleksander Jagiełło, Andrzej Niewulis, Krzysztof Kopciński, Maksymilian Banaszewski, Patryk Kubicki, Adrian Paluchowski.

………………….

W rundzie jesiennej olsztyński zespół pewnie pokonał rywali z Mazowsza na wyjeździe 3:0. Teraz Znicz Pruszków bardzo potrzebują punktów, aby opuścić strefę spadkową I ligi. W poprzedniej kolejce Znicz potrafił na własnym boisku wywalczyć remis w starciu z kandydatem do awansu – Chojniczanką Chojnice.

Z kolei piłkarze Stomilu mają na swoim koncie pierwszą wygraną w rundzie wiosennej. W poprzednich kolejkach, rozegranych po zimowej przerwie, podopieczni Adama Łopatki zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) i GKS-em Katowice (2:2).

9. Pogoń Siedlce – 33 pkt. (20:26)
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała – 29 pkt. (23:24)
11. Stomil Olsztyn – 27 pkt. (31:22)
12. Stal Mielec – 27 pkt. (21:29)
13. Wisła Puławy – 25 pkt. (25:34)
14. Drutex-Bytovia Bytów – 25 pkt.  (27:30)

Meble Wójcik uległy Pogoni w Szczecinie 24:32

W Superlidze szczypiornistów - bardzo dotkliwa porażka elbląskich Mebli Wójcik, które przegrały w Szczecinie z Pogonią 24:32. Najwięcej bramek dla Pogoni Szczecin strzelili: Kirył Kniaziew -...