DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Stomil zaliczył pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Piłkarze Stomilu Olsztyn pewnie pokonali beniaminka I ligi Znicz Pruszków 3:0. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo biało-niebieskich w tym sezonie.

Pierwszą bramkę dla drużyny z Olsztyna zdobył tuż przed przerwą T. Nishi (44 minuta). Kolejny gol był wynikiem samobójczego strzału obrońcy Znicza Rafała Zembrowskiego. Zwycięstwo Stomilu przypieczętował w 87 minucie pomocnik Grzegorz Lech.

Były to pierwsze ligowe 3 punkty zdobyte przez zespół Stomilu na wyjeździe w tym sezonie. Do tej pory olsztynianie wygrali na inaugurację ligi z Chrobrym Głogów 3 do 0, zanotowali też jedną porażkę (4 do 5 z Chojniczanką Chojnice) oraz dwa remisy – 0 do 0 z Zagłębiem Sosnowiec i 1 do 1 z GKS Katowice.

Wygrana ze Zniczem pozwoliła przesunąć się podopiecznym Adam Łopatki na 10 miejsce w tabeli. Stomil ty samym z 5 punktami na koncie traci do lidera Wigier Suwałki 8 oczek.

(kos/ls)

Więcej w Stomil Olsztyn, Znicz Pruszków
Stomil podzielił się punktami z GKS-em

Kolejny remis zanotowali piłkarze Stomilu Olsztyn w rozgrywkach I ligi. Tym razem biało-niebiescy zremisowali 1:1 przed własną publicznością z GKS-em Katowice. Stomil Olsztyn - GKS Katowice...