Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil wraca na swój stadion. Olsztynianie zagrają w rocznicę śmierci klubowej Legendy

Stadion Stomilu przed meczem z Puszczą. Fot.: M.Świniarski

Stomil wraca do Olsztyna! Biało – niebiescy wreszcie zagrają naprawdę u siebie. Ostatni w tabeli Nice 1. ligi olsztynianie podejmą Puszczę Niepołomice (sobota, godz. 12:30).

Trener Kamil Kiereś nie ukrywa, że własny stadion to handicap, ale w tym wypadku bardzo niewielki. Jego zespół dawno nie grał przy Piłsudskiego i na nowo będzie musiał się przyzwyczaić do tego obiektu. Do tego dochodzi zupełnie inny rywal, niż dwaj poprzedni. Zarówno Olimpia Grudziądz, jak i Miedź Legnica grały ofensywnie. Ekipa z Niepołomic jednak, prawdopodobnie będzie się bronić.

– Puszcza ma trochę inną charakterystykę. To bardziej „żołnierski” styl gry: walka o górne piłki, szukanie stałych fragmentów gry. Przeciwnik niewygodny, który gra „z defensywy”. Trzeba znaleźć na nich sposób, wykorzystać swoje atuty, ale przede wszystkim wykorzystać sytuacje bramkowe – mówi szkoleniowiec.

W olsztyńskim zespole nie zagrają Piotr Skiba i Tomasz Zahorski (problemy zdrowotne) oraz pauzujący za żółte kartki Adrian Karankiewicz.

Pojedynek odbędzie się w pierwszą rocznicę śmierci Legendy Stomilu – Andrzeja Biedrzyckiego. Stąd również – nietypowa godzina rozpoczęcia meczu. O 18:00 w kościele na Jarotach odbędzie się bowiem msza święta za duszę znakomitego niegdyś zawodnika.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn
Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają na stare śmieci

Najbliższe ligowe spotkanie z Puszczą Niepołomice w sobotę Biało-niebiescy rozegrają już na stadionie przy Al. Piłsudskiego. - Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Od początku walczyliśmy o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV