DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Stomil wraca z Grudziądza na tarczy. Biało-niebiescy przegrali z Olimpią 0:1

Biało-niebiescy przegrali z Olimpią Grudziądz 0:1 w 12. kolejce I ligi piłki nożnej i spadli na 7. miejsce w tabeli.

Bramkę na wagę 3 punktów strzelił dla gospodarzy w 5 minucie gry Ariel Wawszczyk.

Kolejny mecz już 11 października. Stomil zmierzy się przed własną publicznością z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Początek spotkania o godz. 17:45.

…………………

Myślę, że mecz stał na wysokim poziomie, obfitował w dużo sytuacji – przyznał po meczu trener biało-niebieskich, Piotr Zajączkowski:

My w pierwszej fazie pierwszej połowy źle weszliśmy w mecz. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, ale przypomnę, że do drugiej minuty to my mieliśmy dwie dogodne sytuacje. Na pewno po przerwie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Do końca walczyliśmy o zwycięstwo i o bramkę kontaktową. Momentami chcieliśmy wjechać do bramki przeciwnika gdzie trzeba było wcześniej podejmować decyzję.

00:00 / 00:00

Spotkanie skomentował także strzelec jedynego gola, Ariel Wawszczyk:

Obiecałem żonie, że strzelę bramkę przed narodzinami syna. Bardzo się cieszę, że zdobyłem gola. Później zgotowaliśmy sobie niepotrzebną nerwówkę, zaś sama końcówka to była „Obrona Częstochowy”. Stomil był zdeterminowany, aby strzelić, my nie potrafiliśmy nawet utrzymać się przy piłce.

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 – Ariel Wawszczyk (4′)
Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela – Sebastian Kamiński, Ariel Wawszczyk, Lukáš Ďuriška, Remigiusz Szywacz – Elvir Maloku (70′ Omar Monterde), Maciej Kona, Dominik Frelek, Konrad Handzlik (81′ Robert Ziętarski), João Criciúma (89′ Łukasz Bogusławski) – Omran Haydary.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň – Mateusz Gancarczyk, Maciej Pałaszewski (90′ Oktawian Skrzecz), Wojciech Hajda, Grzegorz Lech (71′ Waldemar Gancarczyk), Artur Siemaszko (77′  Eric Molloy) – Szymon Sobczak.

Cenna wygrana Olimpii w Siedlcach

Po porażce z Błękitnymi Stargard przyszedł czas na zwycięstwo! Olimpia Elbląg w 12. kolejce II ligi pokonała w Siedlcach Pogoń 1:0. Trener Adam Nocoń nie ukrywa,...